ELTE IK vagy BME VIK?

Figyelt kérdés

Általánosságban melyik egyetem mondható a jobbnak így 2023-ban?

BME-n tudom van fizika is (amit én nem szeretek), de ha nem olyan vészes meg tudom oldani. Inkább matek infós vagyok.

Voltam mindkét nyíltnapon, de ... az egyik rosszabb volt mint a másik.

Alapvetően az eltét preferálom, de azért kíváncsi vagyok ki mit gondol, esetleg ha oda jár mit tud mondani róla?



2023. jan. 4. 14:49
 1/9 anonim ***** válasza:
20%

Gyere Bukarestbe! Legjobb egyetemek és legjobb buli! Román csajok riszálják neked!



Éljen Románia!🇷🇴💙💛❤️

2023. jan. 4. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
56%

Esetleg egyik sem? Pázmány mérnökinfóról jókat hallottam, Óbudai Egyetemet is sokat dicsérték ismerőseim, akik oda jártak villamosmérnökit tanulni.


Ha mindenképpen e kettő közül kéne választani, akkor talán ELTE IK, habár ott úgy hallottam, hogy nyomasztóan zéró közösség van. BME talán ebből a szempontból jobb, de ott elég kegyetlenek az oktatók, nagyon sokat követelnek.

2023. jan. 4. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
53%

Én egyikre se járok, BME GTK-s vagyok, de a VIK az nagyon nehéz, ezt tudom. De az ELTE IK is nagyon nehéz, de azt nem tudom, melyik a vészesebb.


De most nem döntötted el, hogy programtervező infó vagy mérnökinfó?

2023. jan. 5. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Inkább programtervező, mert ott nincs fizika. BME nyíltnapon azt mondták hogy gyakorlatilag a 2 annyiban különbözik, hogy mérnökinfón maga a számítógép felépítését is megtanulod tetőtől talpig, ami a fizika része. ("és ezért keres jobban aki a bme-n végzett, nem pedig az elte-n")

De ha a BME jobbnak mondható mint az ELTE, és a fizika sem a legnehezebb tantárgy akkor már más tészta.

2023. jan. 5. 21:21
 5/9 anonim ***** válasza:

De ha mindkét nyílt nap szar volt neked, akkor amúgy mért nem mész máshová? Persze nem lebeszélni akarlak, viszont ha én tartanák nyílt napot megpróbálnám jó színben felmutatni a helyet, sokkal jobb színben, mint amilyen. xDDDD


De ha neked a szíved vágya, akkor hajrá. Amúgy BME VIK mérnökinfós haverom, aki az alapot elvégezte és mindjárt a mestert is azt mondta, első félévben a fizika volt a legnehezebb, mert a legtöbben emelt infóval érkeztk, majd később mondta, hogy meg matekkal. De azt mondta, hogy a legtöbb hallgató matekon bukik ki, ami mellett furcsa, hogy a fizikával szívtak a legtöbben első félévkor. De a lényeg, hogy lehet szívni nagyot fizikával is. Ő azt mondta, hogy a fakthoz semmit se tett hozzá, de te gondolom nem vagy faktos fizikából, ha programtervező is a képben van.


Amúgy azt mondják, hogy az adatbázis, meg a számítógépes grafika a legnehezebb, csak mire odáig eljut a nép, addigra kevesebben vannak, ezért buknak a legtöbben ki matekon, mert akkor még többen vannak.


Én mondjuk a helyedben mérnökinfóra mennék, de nem a BME-n.


Azt is megbántam, hogy GTK-s szakra is a BME re jöttem, pláne nem jönnék a vikre, de te tudod, ez én vagyok.

2023. jan. 5. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
23%

"Általánosságban melyik egyetem mondható a jobbnak így 2023-ban?"

Általánosságban nem beszélünk egyetemekről, mivel képzésenként eltérő. Pl. az ELTE GTK jobb, mint a BME GTK.


"BME-n tudom van fizika is (amit én nem szeretek), de ha nem olyan vészes meg tudom oldani"

Két félévnyi, az is a középiskolai anyag ismétlése. Nem valami bonyolult.


"mérnökinfón maga a számítógép felépítését is megtanulod tetőtől talpig, ami a fizika része."

A számítógép felépítése alatt nem fizikát értenek. Majd ezt nem tudom ,hogy hogy értetted.

De igen, a BME-n van hardverekről tárgy, ami egyébként fontos, ha valaki mondjuk beágyazott rendszereket akar fejleszteni.



A BME nehezebb olyan szempontból, hogy keményebbek a számonkérések, de cserébe jobban szabályozva vannak, miközben az ELTE-n nem a tananyag a bonyolult, hanem, hogy előfordul, hogy annyi vizsgád van, hogy 2 héten keresztül mindennap vizsgáznod kell.


Ha nekem újra választanom kéne vagy elsősorban ajánlanom, akkor mindig a BME-t mondanám. Jelenleg nagyobb neve és általánosságban jobb informatikai képzés

Meg amúgy vannak olyan előnyök, amit csak BME-sként lehet kihasználni, pl. Bojár Gábor magánegyetemére lehet menni egy félévre a BME-ről ingyen, ami nem rossz tekintve, hogy egy félév kb. 15 ezer euró lenne.

2023. jan. 6. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:

Nekem párom VIK-es, volt osztálytársa pedig az Óbudaira jár... utóbbiról elmondható, hogy heti 4 nap ivással telik :D persze ez nem minden óbudaisra igaz. Más ismerősöm is jár oda, szerinte is azért könnyebben végezhető, kevesebb a követelmény. A VIK-en tényleg a matek a gáz, főleg az analízis, és gyakoriak a kis ZH-k is.

Szerintem amúgy azt érdemes nézni, hogy hozzád mi áll közelebb, nem azt, hogy melyik a "legjobb". Én pl. ELTE-GTK-s vagyok, aminél a corvinus azért jobb, de tudom hogy ott sokkal több és nehezebb a matek, ezért nem oda mentem/jelentkeztem.

Ha nem bánod, hogy nem (annyira) bulizással telnek az egyetemi évek, és szorgalmas vagy, akkor ajánlom a BME-t, egyéb esetben inkább mást.

2023. jan. 6. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:

Vedd figyelembe, hogy nagyon más a két képzés olyan szempontból, hogy az ELTE-n Computer Science az amit inkább tanulszn, míg a BME-n Computer Engineering 7 félévben.

Most a BME-n vagyok elsős, és tényleg nehezek a matekos tárgyak, de telejesíthetőek, de tippre az ELTE-n se lenne könnyebb.

2023. jan. 14. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Nikolett299 válasza:
70%

Szia!

Figyelj nekem most lesz az ELTE IK-n proginf szakon második félévem. Én matek emelttel és közép infoval jöttem ide. Gimiben nem tanultam programozást, de kis erőfeszítéssel 3-as 4-es lett kreditindexem/ átlagom ha úgy nézem.


Szerintem teljesíthető, igaz nehéz és tanulni kell rendesen. Ha rosszakat hallasz most a szakról az amiatt lehet mert tanulni kell, amit nem sok ember szeret, emiatt megy a rinyálás.


Emellett mint mindenhol, minden egyetemen/iskolában itt is vannak jobb és rosszabb tanárok. Amihez szerencse kell, hogy éppen milyet fogsz ki, mennyire adja le az anyagot és mennyit kell neked még otthon pluszba magadtól megtanulni. Ez részben a szorgalmon is múlik.


A BME-ről meg nem tudok mit mondani.

2023. jan. 22. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!