Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » SE-FOK-ról ÁOK-ra át lehet...

SE-FOK-ról ÁOK-ra át lehet menni, illetve megérné ez az én esetemben?

Figyelt kérdés

Elsőéves vagyok fogorvosin a Semmelweisen, egyébként szeretem az egyetemet és már kb gimi elején eldöntöttem, hogy fogorvos szeretnék lenni. Nyáron, mikor felvettek, illetve a félév elején nagyon lelkesedtem a szakma iránt, de mostanában kezdenek olyan gondolatok előjönni bennem, hogy más orvosi területek is nagyon érdekesek a fogakon kívül /bár legutoljara általános iskolás koromban gondolkodtam általános orvosin/. Viszont a fogászat is érdekel még mindig, csak ezen kívül több orvosi terület is vonz.

Nem tudom, ezek alapján érdemes lenne-e még most az elején váltani áok-ra. Jelenleg mindkettő szak felé húz a szívem, tehát nem szívesen hagynám ott a fogorvosit sem. Megérné egy ilyen hirtelen jött elbizonytalanodás miatt váltani?

Más. Ha átjelentkeznék általános orvosira, elfogadják az elsőéves tárgyakat? Pl orvosi kémia nekünk együtt volt, biofizika hasonló, anatómia is nagyjából ugyanaz, csak fok-on részletesebben vesszük a maxillofaciálist. Vagy ilyenkor újra kellene teljesíteni a makroszkópos anatómia tárgyat, és újból szigorlatozni?

Van itt aki (vagy ismerőse) átment a Semmelweis Egyetemen belül fok-rol áok-ra? Hogy megy ez a folyamat?



2023. jan. 4. 15:50
 1/1 anonim ***** válasza:
60%
2023. jan. 4. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!