Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Gazdálkodás menedzsment vagy...

Gazdálkodás menedzsment vagy a Jogász diploma ér többet?

Figyelt kérdés

Mindkettő szak vonz, gazd menre már vannak is alapjaim, valamint a jogról is van fogalmam. De mégse tudom eldönteni, hogy melyik az ahol tudom, hogy biztos, jól fizető fizetésem lesz (természetesen nem ez az elsődleges szempont, de ennek is szóba kell jönnie)


Elhelyezkedésemet illetően csak a Dunántúli régiói jöhetnek szóba.


Előre is köszönöm a válaszokat!



2022. jan. 24. 22:08
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Mind2 telített, de inkább az elsőt mondanám, ha csak nem akarsz vállalkozásba kezdeni. Az utóbbinál alkalmazottként nehéz jól kereső pozit találni.
2022. jan. 24. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
26%

A Dunántúl régióiban? Egyik sem. Nem tudom, hogy ott milyen kaliberű ügyvédek vannak, de gyanítom, hogy a sztárügyvédek inkább a fővárosban tömörülnek. Sokkal több nekik a jó munka. A gazdmenből meg erős túlképzés van, és a Dunántúlon nem hiszem, hogy túl sok cég lenne, amely jó fizetéssel foglalkoztatna egy ilyen igazából semmihez sem nagyon értő generalistát.


Ha mindenáron ragaszkodsz a dunántúli munkahelyhez, akkor inkább a programozás felé kacsintgass, vagy esetleg pénzügy-számvitel, vagy valami agrár cucc… nézz körül állásportálokon, arrafelé milyen állásokat hirdetnek.

2022. jan. 24. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Én olyan szakmát ami itthonra bekorlátoz azt nem választanám, ìgy a jogász nálam ugrott

. Gazdmennel meg az a bajom, hogy túl sokan elvégzik. A gazdasági irány amúgy nem rossz éppen ezért inkább egy pènzügy számvitel vagy alkalmazott közgazdaságtant végeznek el amik azert komolyabb gazdasági tudast adnak.

2022. jan. 25. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
75%

A fentiek tömegszakok. A fentiek helyett:


- Alkalmazott közgazdaságtan szak

- Gazdaság- és pénzügy-matematikai elemzés

2022. jan. 25. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Szia ! Én nem gm- et tanulok hanme más gazdasági szakon. Igen ezek valóban tömeg szakok , DE ez azzal is jár , hogy sokan himi-humi egyetemeken elvégzik és nem értenek hozzá , csak legyen egy diploma alapon vannak ott.

Amennyiben te értesz a szakmádhoz , hiába tömeg fix lesz munkád . A közgáz előtt én jogot tanultam , máshogyan tenném fel a kérdést. Neked megéri hogy 5 évet majd 4 évat tanulj ,és ez alatt konkretan valaki 8 elemivel többet keres egy gyárban mint te? Leláncol ide , persze jól hangzik , hogy majd mehetsz külföldre , de próbálj meg pl angolul törvényeket tanulni stb.

2022. jan. 25. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
5. Voltam , arrol pedig nem is beszélve , hogy mennyi munka van ezzel a vegzettseggel es emnnyi jogasszal ahova nem kell (szak)vizsga.
2022. jan. 25. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Én joggal kezdtem, és gazdmennel folytattam. Jelenleg beszerzés területen dolgozom és az alapképzés remélhetőleg jövő ilyenkor meglesz. Addigra talán kialakul bennem, hogy merre tovább. Egyébként teljesen mind1 melyiket választod, vagy mint a kettőt. Nyelv, nyelv és nyelv!
2022. jan. 28. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!