Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Jogász szak nappalin és...

Jogász szak nappalin és gazdálkodás és menedzsment levelezőn egyszerre lehetséges vajon? Van aki így csinálta?

Figyelt kérdés

Kérem, hogy azok írjanak akik képben vannak. Így csinálták vagy legalább a jogot nappalin megcsinálták vagy közeli ismerősük, családtagjuk csinálta!!


Köszönöm!



A jogot a Pázmányon végezve, ami talán nem a legnehezebb jogi egyetem az országban.

A gazdálkodás és menedzsment pedig levelezőn a Corvinuson, de ha máshol az is szóba jöhet nálam.


Időbeosztás, órákra bejárás illetve vajon a leterheltséget bírná-e az ember?


Tudom, ez nagyon egyénfüggő, de mit gondoltok?



2022. febr. 20. 21:58
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
90%

“A jogot a Pázmányon végezve, ami talán nem a legnehezebb jogi egyetem az országban.“ - de, az egyik legnehezebb.


Ha jogasz akarsz lenni, nem fog akkora elonyt adni a gazdasz szak, mert az egyetemen is rengeteg ilyen orat vehetsz fel, illetve tok jo szakjogasz kepzesek vannak diploma utanra.


Ha a jog csak “kiegeszito mellekes” es amugy gazdasagi irany vonz, akkor viszont ne a Pazmanyon csinald.


Nem lehetetlen a ket szak, csak sokara fogsz vegezni a tanulmanyaiddal es szerintem a gyakorlat tobbet er.

2022. febr. 20. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
71%

És ennek így mi értelme van a papírgyűjtésen kívül? Egyik szakmában sem tudsz elmélyedni közben, rendesen tájékozódni stb. Ez így miért jó?


(Végeztem párhuzamosan két szakot, az elsőn utolsó éves, a másodikon gólya voltam egyidejűleg, örülök neki, hogy nem volt nagyobb átfedés.)

2022. febr. 20. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

te egy naiv 18 éves lehetsz, irreális tervekkel.


a jogász szak önmagában nehéz, a pázmány meg erős egyetemnek számít, egyik bnőm ott végzett művészettörténészként, egyik unokatesóm meg német-történelem szakon, utóbbi bukott is, de mindketten arról számoltak be, h. milyen kemény vizsgák voltak.akkor szerinted ugyanott jogon mi lesz?


egy seggel egy lovat... meg lehet próbálni, de ha megcsúszol vizsgákkal, ha romlik az átlagod, annak hosszú távú következményei lesznek.

nemtom tudod-e, de jogászként akkor lesz esélyed a munkaerőpiacon, ha az a diploma minimum, értsd minimum cum laude, és angolból perfekt vagy.


ez feltétele a szakvizsgának, feltétele az ügyvédi irodában való bojtárkodásnak stb.

a jog egyike azon kevés szakoknak, ahol nagyon nem mindegy, hogy milyen lesz az oklevélminősítésed.

2022. febr. 20. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Nem álmodozó vagyok, hanem tervező.


Leírom, hogy miért szeretném.

Gazdasági, üzleti jogi területek érdekelnek, úgy érzem. A klasszikus jogi pályák, klasszikus jogágak nem nagyon.


Utolsó említette, hogy ügyvéd meg bojtár. Az nem akarok lenni, hanem vállalatoknál jogász.

Legalábbis most így látom.



Nem azt mondtam, hogy a Pázmány könnyű csak, hogy úgy tájékozódtam könnyebb mint az ELTE vagy az SZTE.


Első:

Te érted legjobban a lényeget. Az utolsó pedig ahogy látom nem is joghallgató vagy jogász.


Tudom, hogy vannak diploma utáni szakjogász képzések, na de a diploma után akkor hol dolgozzak addig amíg azokat el nem végzem?


Már az egyetem alatt ki kell tűnni, többet kell csinálni mint aki simán cask a kötelezőket teljesíti, ha valaki üzleti, vállalati területen akar dolgozni.


Oké, hogy diploma után ilyet elvégzek, de a diplomával a kezemben majd csak egy leszek a sok végzett közül. Mert ezek utána vannak.


Írtad, hogy sok ilyen tantárgyat fel lehet venni.

Ez jól is hangzik, DE! Erről nem kap az ember külön oklevelet.

Meg néhány ilyen tantárgy az nem ad plusz valami képesítést. Hiába van benne a leckekönyvben.



Egyetem alatt akkor mit csináljak, hogy el tudjak indulni ilyen irányba és diploma után nagyobb eséllyel vegyenek fel valami értelmes komoly vállalati pozícióba mint a sok-sok másik végzettet?



Egyébként egy rokonom kb. 10 éve végzett Szegeden nappalin és ő is azt mondja, hogy az öt év alatt alig volt üzleti, gazdasági jogi tantárgyuk, ami volt az is nagyon elméleti volt, nagyon bénán oktatva.

Lehet vidék más volt vagy akkor volt más mint ma, de onnan nem is nagyon ment senki ilyen területre dolgozni később.

2022. febr. 21. 22:46
 5/15 anonim ***** válasza:
31%
Szia! Szerintem jó ötlet , én is ezt csinálom csak mellette nemzetközi gazdálkodást tanulok. Jó ha több lábon állsz , egy próbát megér , ha nehéz max halasztasz és megcsinálod a jogot utána, de ha van egy elképzelésed ne hátrálj ki belőle .
2022. febr. 22. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
94%
Ui: tényleg nincs sok üzleti tárgy , bármely egyetem oldalán lévő tematikában megnézheted , hogy milyen óráig lennének .
2022. febr. 22. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!

Csak az a baj, hogy ki ezt mond, ki azt mond és hogy döntsön az ember, igaz a két szakot amúgy sem egyszerre kezdeném. Egyszerre nem is lehet két helyre sikeresen felvételizni.



Megkérdezhetem, hogy te melyik egyetemeken tanulod a két szakot? Egyik levelező-e?


Ja és főleg azon kell elgondolkozni amit utóbb írtál, hogy nem nagyon van üzleti jogi tárgy. Pedig te belülről látod...

Hát akkor mit csináljak?

2022. febr. 22. 09:51
 8/15 anonim ***** válasza:
85%

Nem te lennél az első, aki kettőt csinál egymás mellett, úgyhogy ha tényleg létfontosságúnak tartod, akkor a válasz az, hogy persze, elvileg sikerülhet, kérdés hogy a családi élet milyen lesz emellett. A pázmányon egyébként eléggé rá vannak feküdve a gazdasági jogra, sőt az elején volt 1-2 kifejezetten közgazdasági tárgy is (bár csak nagyon bevezető jelleggel). És ha ezekből bizonyosakat teljesítesz, akkor kapsz a diploma mellé egy betétlapot, ebből kétféle is van:

[link]

Én sajnos lusta voltam, de így utólag elnézve őket, lehet hogy érdekes tárgyak voltak, és azért van benne nemzetközi adózás, bankjog, angol nyelvű tárgyak, szóval szakmailag se rossz (persze pár tárgy - épp a kevésbé értékesek:D - ezekből kötelező volt, szóval azokat mindegyik ppke-s megcsinálja)

2022. febr. 22. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
96%
Pázmányon végeztem jogot. Jelenleg 3.éves vagyok gazdálkodási és menedzsment bscn, és közben egy szakjogászi képzést csinálok. Alapvetően jogász vagyok, de sosem akartam klasszikus jogi munkát. A vállalati szféra vonzott és vonz a mai napig. Utolsó éves voltam jogon, amikor elkezdtem a közgázt. Ha, újra 19 éves lennék, akkor második évben kezdeném a gazdment. Bánom, hogy nem így tettem. A jogon lévő gazdasági tárgyak és a gazdmen gazdasági tárgyak nem ugyan azok! Nagyon nem. Jogi egyetem alatt én végig gyakornokoskodtam, kipróbáltam a legtöbb “szakirány”. Nekem a multi tetszett meg. Jelenleg beszerzési jogászként dolgozom. Pázmány viszont az Eltevel szemben becsapós. ELTE első két évben szór nagyon, a Pázmány meg az utolsó kettőben… a gazdálkodási mellett én a pénzügy számvitelt, vagy egy mérlegképes könyvelő képzés elvégzését is megfontolnám. De az alap és legfontosabb : nagyon erős angol, és ha bírod nagyon erős német. Gondod akkor nem lehet.
2022. febr. 23. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm az utolsó két választ (is)!


Ez a Heller Farkas és a kiegészítő képzések a betétlappal nagyon érdekesek.

Szerintem ez kell nekem.

Ahogy nézem egyedülálló az országban.


Nyíltnapon is biztos elmondják, de én most itt hallottam tőled először! Köszönöm!



Utolsó válaszoló:

Az érdeklődési kört tekintve (bár én még előtte állok) kb. én is így vagyok vele mint te.

Tudom, még sokat alakulhat. Most így látom magamat.


Szerinted bírtad volna a kettőt együtt? Bár a válaszodból ítélve igen.



A sok gyakornokoskodás meg a második szak (igaz csak a végén) nem okozott csúszást? Mert egyszerre ez így nagyon sok időt lekötött.

2022. febr. 23. 22:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!