Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Kétsége vagyok esve. Hogyan...

Kétsége vagyok esve. Hogyan tudnám bírni az egyetemet?

Figyelt kérdés

Kicsit hosszú a kérdésem kifejtése, de muszáj volt rendesen kiírnom magamból a dolgot, és még így is spóroltam vele. :))


Úgy kerültem egyetemre, hogy a gimis alapjaim nagyon gyengék, ráadásul bizonyos egyetemi tárgyak egymásra épülnek, és az elvégzett eddigi tárgyakból is szart se érő tudásom van, mert csaltam a számonkéréseken, bevallom, gimiben meg nem tanultam. Szerencse, hogy csak matek kell a gimiből, és nem lesz sok olyan tárgyam amik egy korábbi tárgyra épülnének. Viszont azoknál utólagosan kéne pótolni, de nekem az sajnos nem igazán megy, hogy utólag hozzam fel magam. A másik nagy baj, hogy az utóbbi években sosem tanultam rendesen, ki vagyok jőve a gyakorlatokból. Azt nem tudom, hogy a memóriámat emiatt érzem sokkal szarabbnak annál, amilyen még általános iskolában volt.


Na de térjünk át a konkrétumokra. Bár a bevezetőről is írhattok, az is fontos.


Szóval be szeretnék járni az óráimra, 3 dolog miatt. Egyrészt kábéra tudom, hogy mit is kéne tudnom. Másrészt a tanár mond fontos dolgokat, harmadrészt a többiek is segíthetnek. Ja és vannak + pontos dolgok is. xD


Viszont van egy nagy baj. Egyrészt képtelen vagyok végig figyelni, másrészt a nagyja nem ragad meg bennem. Tehát érdemben nem tanulom meg az órán, így nagyon sok marad otthonra.


Ha a tantárgy ilyen magolós humán tárgy, akkor az órán nem ragad meg a sok szöveg, sokszor kell elolvasni, de sajna sokadjára se ragad meg az egész, hiába olvasom el sokadjára, persze bizonyos részek megragadna. Ha olyan a tantárgy, amit érteni kell (matek), akkor meg még az óra anyagát is át kell vennem otthon, amiket nem értettem, és a többi csak azután.



Szóval vagy hétvégente akarom bevágni az azon a héten vett anyagot, vagy zh előtt 1-2 nap alatt nekiesek, előtte csak felszínesen átolvasom őket. De az előző bekezdés miatt sajnos mindkét eset problémás.


Viszont ha bejárok, csomó időm elmegy vele, hétköznap nem szívesen tanulnék, max hétvége, de az nem sok idő, ráadásul sose voltam ilyen egész nap tanulós típus, fel is robbanna a fejem tőle, de szeretnék bejárni az óráimra. Tehát az idő is szűkös, másrészt nagyon sok az anyag.


Pedig nem is járok olyan túl nehéz szakra, egy nehezebbnek tartott gazdasági szakra (de nem alkalmazott közgáz és nem is GPME), viszont egy nagyon nehéz egyetemre járok. Kicsit kínos is, mert másoknak nehezebb képzések is mennek, például ezen az egyetemen nehezebb szakok.


GOndoltam a kevesebb tárgy felvételére is, de akkoir mikor végzek?:(



2023. jan. 7. 19:59
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
86%
Gondolom az első féléved, majd belerázódsz. Sajnos az eleje mindenkinek döcögős
2023. jan. 7. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
86%
Első félév necces, mindenki ott akarja hagyni és kétségbe van esve, mert fogalmad sincs hogy kell tanulni. Következő félév könnyebb lesz.
2023. jan. 7. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 steven95 ***** válasza:
100%

Ha állami támogatáson vagy, van minimum teljesítendő kreditkövetelmény félévenként/évenként, tehát az óraszámmal nem nagyon tudsz játszani akkor. Erre figyelj!


Ami szerintem a legfontosabb ...és nem is gondolnád, de az hogy kiegyensúlyozott legyen a napi rutinod!!! Reggel 8-kor kezdődnek az órák, - nem megszokni, hogy mindig sietve esel be - hanem 22-kor!! fekvés, 6-kor frissen üdén kelés, reggeli!, majd pörgő aggyal frissen korán érkezve, nyugiban, beülsz az első órára. ... ebéd délig! - oldd meg -. Ennyi és miért? mert muszáj elkerülni a fásultságot/koncentrációnehézséget, amit a jó és megfelelő időben való étkezés és alvás biztosít. Ha egy tanácsot adhatnék a korábbi egyetemista énemnek, az ez lenne.


Nagyon jól elmondtad, hogy az órákra érdemes lenne bejárni, de rosszul is vagy tőle mennyire felesleges. Nem AZ!!! Nem kell tudni felmondani az anyagot az óra után. Csak jegyzetelj. A jegyzetelés igenis tanulásba fektetett munka. 1,5 óra anyagát egyedül, órán kívül 3-4-5-szörös idő feldolgozni más valaki jegyzetéből/ajánlott könyvből. Nem tudsz meggyőzni arról hogy miért lenne felesleges, már akkor ott, órán rááldozni az időt, mikor a hétvégén ugyanaz több órádba kerülne...


Felsőbb évesek közül biztos hirdet valaki magánórákat, ha anyagilag megteheted, vedd igénybe a segítségüket.


Ha érdekel egy téma/tantárgy, ne hagyatkozz csak az órán elhangzottakra, nyugodtan böngéssz a neten/könyvek között (pl. tankönyvtár.hu vagy wikipédia vagy nézd meg a tantárgy adatlapjában a feltüntetett ajánlott könyveket), térképezd fel, hol vannak foltok a tudásodban és szabadidődben mélyedj el egy egy irányban vagy tüntesd el a benned megmaradt hiányérzetet.


Egyszerűen hogy lehet tanulni? Az egyenes úton, beülsz, jegyzetelsz, olvasod, segítséget kérsz, akár fizetőset, kicsit autodidajta módon önálló olvasmányt és tudásépítést keresel , és rászánod az időd. :)


Volt bennem is ilyedség. Hazamentem délután, vettel elő a matekot, és ott ültem felette, besötétedett, és még mindig csak a matekkal foglalkoztam...és hogy az istenbe.. bosszantott az egész, úgy éreztem, hogy bementem, tisztességgel végig ültem, és mintha átvertek volna, mintha a felét el sem mondták volna, ami hiányzott volna a megértéshez... Ma már innenn nézve pedig egyszerű volt, jó lett volna ha valaki kicsit nyugtatgat hogy "minden rendben, csak ezt kell így és így...na látod, tudod TE :)" Kérj korrepetációt, keresd a lehetőségét, és idő. Az időt nem lehet becserélni kevesebb időre, ezt felejtsd el.


Sok sikert. 27F volt egyetemista

2023. jan. 7. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
90%

Dehogy akarja mindenki otthagyni 😅 nekem nem vt ilyen, sőt sok szaktarsammal gondoltuk, hogy túl könnyű az első félév, ennek ellenére sokan kibuktak. Más képességekkel jönnek ide az emberek.

Ilyenkor nyújtja be a számlát egy csalónak az élet. Azért nem tudsz figyelni, mert valószínűleg fogalmad sincs arról, mit magyaráz a tanár, mert nincs előzetes tudásod, nincs mire építeni. Így jo. Két opció: vagy osszeszeded magad és arra használod a szabadidőd, hogy felzarkozz es némi tudást összeszedj, vagy végigcsalod az egyetemet. Ha végigcsalod, akkor természetesen teljesen felesleges elbasznod ezeket az éveket rá, hisz úgysem tudsz majd elhelyezkedni valós tudás nélkül a szakterületen.

De én erre azt tudom mondani, hogy nem kell mindem jött-mentnek egyetemre járnia.

2023. jan. 8. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Igenis járjál be! Ha be se mész, esélyt se adsz magadnak arra, hogy valamennyit már ott helyben megérthess, megtanulhass. Csak úgy szoksz bele az egyetemi tempóba, ha ott vagy! Örülj, ha be lehet járni, nincs online oktatás!
2023. jan. 8. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

"Gondolom az első féléved, majd belerázódsz. Sajnos az eleje mindenkinek döcögős"


Nem első félév. Le van írva a kérdésemben, hogy már teljesítettem tárgyakat csalással, így már se lehetek első féléves!! xDDDDD Ott van az első bekezdésben. Azaz a másodikban. Csak az eddigi féléveimben sok dolog volt online, meg volt 2 passzív félévem is, így nem rázódtam bele!

2023. jan. 9. 18:47
 7/11 A kérdező kommentje:

"Első félév necces, mindenki ott akarja hagyni és kétségbe van esve, mert fogalmad sincs hogy kell tanulni. Következő félév könnyebb lesz."


neked is ugyanazt kéne leírnom, amit leírtam az első kommtenlőnek. De nincs kedvem leírni, ráadásul így 2 új komment lesz a kérdésem alatt.


A problémáimat meg a kérdésem részletezi.

2023. jan. 9. 18:49
 8/11 A kérdező kommentje:

"Nagyon jól elmondtad, hogy az órákra érdemes lenne bejárni, de rosszul is vagy tőle mennyire felesleges. Nem AZ!!! Nem kell tudni felmondani az anyagot az óra után. Csak jegyzetelj. A jegyzetelés igenis tanulásba fektetett munka. 1,5 óra anyagát egyedül, órán kívül 3-4-5-szörös idő feldolgozni más valaki jegyzetéből/ajánlott könyvből. Nem tudsz meggyőzni arról hogy miért lenne felesleges, már akkor ott, órán rááldozni az időt, mikor a hétvégén ugyanaz több órádba kerülne..."


Jó de nekem ott van a 1,5 óra amit órán figyelek és még ezen kívül is rengeteg idő kell. Sokkal jobb lenne, ha az órán az anyag 80% át megérteném és megtanulnám, a maradék 20% ot meg behoznám. De ha az órai anyagból alig tanulok meg valamit, akkor mikor tanulom meg a többit? Csináljam a napomat 24 helyett 34 órásra? Nyilván nem.

2023. jan. 9. 18:52
 9/11 anonim ***** válasza:

"Sokkal jobb lenne, ha az órán az anyag 80% át megérteném és megtanulnám, a maradék 20% ot meg behoznám."

Álmodj, királylány... Nem azért mentél egyetemre, hogy tanulhass? Akkor menj el inkább dolgozni.

2023. jan. 9. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
elég fura vagy
2023. jan. 9. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!