Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Utazás mellett lehet bírni az...

2105as kérdése:

Utazás mellett lehet bírni az egyetemet? (időgazdálkodás)

Figyelt kérdés

Érdekel a villamos mérnöki szak, de az ilyen egyetemek távol vannak. Napi kb. 2óra 15perc (oda vissza út összesen) buszozás mellett lehet bírni az egyetemet???

Megéri így csinálni ?

Mivel az egyetemen nem feltétlenül kell gondolom napról napra készülni, illetve ha kicsit megcsúszok a tanulással hétvégén pótolható gondolom .


2017. jan. 5. 22:04
 1/9 anonim ***** válasza:
Az nem sok ingázás. Persze hogy lehet bírni így. Nekem is kb annyi volt.
2017. jan. 5. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
72%
Ne viccelj, Budapesten belül a tömegközlekedés kolitól egyetemig is simán lehet ennyi.
2017. jan. 5. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
És mikor ti is ennyi utaztatok akkor kb mikorra értetek haza/koliba és a buszon tanultatok, illetve megérné tehát nem befolyásolja a tanlása nagymértékben ?
2017. jan. 5. 22:18
 4/9 Donald J. Trump ***** válasza:
24%

Alapképzésen botorság napi szinten ennyit ingázni - márcsak azért is, mert az órarended egész biztos nem fogod tudni arányosan elrendezni - lehet lesz olyanod, amikor reggel meg este van órád, közte meg semmi. Vagy annyira későn ér véget az utolsó előadásod, hogy már nincs is haza buszod.

Egy lazább mesterképzést vagy szakokleveles képzést talán már lehet így tolni, de az alapképzésen (pláne első 2 évben) nem érdemes az idővel fukarkodni, mert lesz bőven beadandód meg laborfeladatod (ha bentmaradsz).

2017. jan. 5. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Hát kinek mi, nekem elég volt középsuli alatt is fix órarend mellett. Meg lehet, hogy érdemes több idővel számolni, mint a menetidő (pl. várakozás, lekésés, dugó, stb.).

Egyébként pedig villamosmérnöki szakon elég rossz taktika az, ha nem tanulsz napról napra.


Szerintem próbáld ki, ha fél év után nem jön be, akkor kollégista még lehetsz. Ismertem pár olyan embert is, aki 1,5-2-szer ennyit utazgatott egyetem/középsuli alatt, de nem bírták sokáig.

Azért 30-40 perc még a tűrhető kategória, de ez is fárasztja az embert. Legalább tudsz közben tanulni.

2017. jan. 5. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
A villamosmérnöki az pont az, ahol szorgalmi időszakban rá leszel kényszerítve a napról-napra tanulásra, a hétvégéidet is bőven elviszi.
2017. jan. 5. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Én többet utazok úgy, hogy pesti vagyok és Pesten van az egyetem is. Sokszor vannak lyukak az órarendemben, nagyon utálom, mert bent nem tudok tanulni, hazamenni meg nincs is sokszor idő vagy csak egy órára tudnék. Én nem lehetek kolis, ha neked van lehetőséged rá, akkor ajánlom.
2017. jan. 6. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ja és én nem tudok tömegközlekedési eszközön tanulni, mert általában tömegnyomor van mindenhol. Úgyhogy sokszor inkább ellógom az órát és tanulok otthon.
2017. jan. 6. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ez Pesten belül kb. az átlagos kedvezőbb verziója időtartam tekintetében. Szóval semmit nem befolyásol, ha egyszer dolgozni akarsz akkor lehet még többet kell majd utaznod Pestről Pestre.
2017. jan. 6. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!