Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » ELTE BTK magyar és francia...

ELTE BTK magyar és francia szakán egyszerre tanulni? Kreatív írás minor?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Nem sokára ideje lenne megjelölni, hogy ki merre szeretne tovább tanulni, azonban én még mindig nagy dilemmában vagyok ezzel kapcsolatban.

Ami biztos az az, hogy az ELTE BTK karán szeretnék tanulni, a két legvonzóbb szak számomra a magyar és a francia jelenleg. A kettő közül nem igazán tudok dönteni.

Aki esetleg végig járta valamelyiket mi a véleménye? A kettő egyszerre teljesíthető? Nem végig bukdácsolni szeretnék, de örülnék ha lenne szabad időm is.

Ha úgy gondoljátok, hogy ez túl sok lenne melyik érheti meg jobban, magyar szak francia minorral vagy fordítva?

Az utolsó kérdésem pedig az lenne, hogy a kreatív írás minort a magyar szakosok felvehetik? Vagy mint a többi alapszakon, itt se lehet saját szak minorját felvenni? (Csak azért nem világos, mert nincs külön leírva a minoros dokumentumban)

Ha valakinek bármilyen tapasztalata van a két szakkal/kreatív írás minorral/magával a karral azt is nagyon szívesen olvasom!

Előre is köszönöm a válaszaitokat!



2023. jan. 9. 20:52
 1/10 anonim ***** válasza:
16%

Mind a kettő full szotyi szak simán teljesíthető


Egy votl bölcsész aki már itt területén dolgozik, ha érdekel írj privatot

2023. jan. 9. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
4%

Nem értem a kérdést. Mindig kétszakos volt a kélzés. Ez változott volna?

Anno még:

történelem - magyar

magyar - angol

magyar - orosz stb.

2023. jan. 9. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Egyszerre csak 1 szakra fognak felvenni.
2023. jan. 9. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
2. Nem tanárszakról van szó!
2023. jan. 9. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
3. igen, tudom, először elkezdeném az egyiket, aztán másodévben a másikat.
2023. jan. 10. 07:00
 6/10 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszaitokat!:)
2023. jan. 10. 07:00
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

A kreatív írás ugyan a magyaron belül van, de nem a magyar szak minorja (a magyar minor a magyar szak minorja, amit értelemszerűen magyar szakosok nem vehetnek föl), tehát bármilyen bölcsész szakos hallgató felveheti

[link]

Ha erre mennél, akkor arra figyelj, hogy már az első félévben fel kell hozzá venni tárgyakat, amik előfeltételei a minorra való bekerülésnek (minorokra második félév végén lehet jelentkezni).

2023. jan. 10. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
7. nagyon köszönöm a válaszod!
2023. jan. 10. 17:16
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Mindenképp hasonlítsd össze az ELTE BTK weboldalán lévő tanegységlistákat.


A magyar szakról nem tudok nyilatkozni, de én (egy másik nyelv) alapszakom mellett francia minort végeztem. A francia minor ugye egy 50 kredites blokkja a 180 kredites francia alapszaknak. Ezen a minoron is vannak alapozó tárgyak már az első évben. Másodévtől pedig az órák közösen vannak a főszakosokkal. Olyan szempontból mindenképp könnyebb a francia minor a francia főszakhoz képest, hogy ugye összességében kevesebb tárgyból áll (minden franciás óra csakis franciául zajlik, franciául kell vizsgázni stb. szóval fel kell kötni a gatyát). Igazából az a kérdés, mennyire vagy jó franciás, és mi érdekel jobban, mivel akarsz több időt tölteni. Ha van kérdésed a francia minorról, szívesen válaszolok.

2023. jan. 10. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Kifejezetten rossz ötlet egyszerre csinálni a két képzést, mert (ezt lehet hogy a szűk látókörű büfészakozók nem hiszik majd el) ha tényleg nem végig bukdácsolni szeretnéd, hanem igazán profitálni mindkettőből, még külön-külön is tanulósak, mindkét szak sok olvasást igényel (nyilván a magyar többet), rendszeres házifeladatok, és sokszor nagyon sok felkészülést igénylő vizsgák. És akkor még csak az alapszakról beszéltünk, a minorról, amit pluszban fel kell venned, nem. Lehet, hogy a kreatív írás minor könnyen teljesíthető, de pl skandináv nyelvekkel, a portugállal, és sokan az erős B2-es franciatudás híján a francia minorral vért izzadnak, szóval vannak olyan minorok, amikre többet kell készülnöd, mint az alapszakodra. Ha te egyszerre csinálnád a francia és a magyar szakot, NEM tanárképzésben, akkor kb 4 szakos lennél (mert plusz 2 minor), és ez hidd el még úgyis k*va nehéz, ha amúgy minden szabadidődet az egyetem és az arravaló készülés teszi ki. Ne csináld, butaság. Én VAGY a francia szakot választanám, és mellé a kreatív írás minort( a magyar karra pedig bejárnék előadásokra, rengeteg van hidd el, amit fel tudsz venni majd), VAGY (és tudom, hogy ezzel népszerűtlen leszek) a magyar-francia tanárszakot, ami most már csak 5 év a 6 helyett, és sokkal több dolgot tudsz majd kezdeni a tanárdiplomáddal. Nem muszáj közoktatásban elhelyezkedni, én sem fogok (angol-francia tanáris vagyok), de tarthatsz nyelviskolában órákat és magánórákat is. Tudom sajnos, hogy elkeserítően rossz a tanárok helyzete itthon, de szerintem még így is értékesebb lenne ez a diploma. Nem beszélve arról, hogy pedagógia és pszichológiai tárgyakat is elvégeznél, amik amellett hogy nagyon érdekesek és fontosak, lehetővé teszik az olyan szakirányú továbbképzéseket később, mint pl a művészetterápia. (Most csak mondtam valamit.) A kreatív írást pedig a szabadidődben gyakorold tovább szerintem, gondolom verseket/novellákat szoktál írni. Nem feltétlenül kell ehhez egyetem, járj el írótáborokba, felolvasóestekre, ilyen közösségekbe. Az ELTE-nek amúgy sem erőssége a kreatív írás szak, a Károlinak pl sokkal inkább.
2023. jan. 12. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!