Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Milyen nyelveket tanuljak?...

Milyen nyelveket tanuljak? Mennyi nyelvet reális tanulni egyszerre?

Figyelt kérdés

Angolul tudok és még főleg a lationnyelvcsaládból érdekelnek nyelvek: Spanyol, Olasz és a Francia... Szlávból az Orosz ami még nagyon érdekel. Arra gondoltam, hogy elkezdeném 1x-re a Franciát és az Oroszt, hogy ne keverjem Őket össze. Vagy ez a két nyelv külön - külön is túl nehéz, nem, hogy együtt?


Egyébként, olyan napi 1.5 órát tudnék fordítani rájuk (összesen 3-mat). Így szerintetek mennyi időn belül tudnám megtanulni társalgási szinten?


Köszi! 16/f



2014. okt. 16. 18:30
 1/3 anonim ***** válasza:
91%
Nem tudom elképzelni, hogy a napi 7 iskolai órád mellé még további 3 órát tudnál nyelvet tanulni. Néha kéne valamit mozogni is. Nem tudjuk, milyen a nyelvérzéked, nem tudjuk, milyen módon tanulnál - így nem lehet időt mondani. Mindkét nyelv nehéz.
2014. okt. 16. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Szoktam mozogni, mert ugye majdnem mindennap van tesi, + még szoktam heti 2x jégkorongozni.


Jelenleg mindenből 4-es, 5-ös vagyok és igénylem a saját magam lefárasztását... Egy csomót szoktam itthon fölöslegesen senyvedni.

2014. okt. 16. 19:56
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Én jelenleg hármat tanulok egyszerre. Németet, angolt és oroszt. Nem lehetetlen, de rengeteg időt kell rá szánni, hogy normális ütemben tudjon vele haladni az ember, és egyik se szoruljon a háttérbe (sajnos ez nem sikerül mindig).

Vágj bele, elvégre vesztenivalód nincs vele. Legrosszabb esetben is abba tudod hagyni valamelyiket..

2014. okt. 17. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!