Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Emelt magyar érettségire...

Emelt magyar érettségire milyen könyveket ajánlotok felkészüléshez? Illetve milyen tippeket tudtok adni?

Figyelt kérdés
Nektek mik váltak be a legjobban? Illetve mennyire nehéz 85-90% körüli érettségit csinálni?

2023. jan. 11. 15:54
 1/4 anonim ***** válasza:
71%

azt a tippet tudom adni, hogy ne válaszd az emelt magyar érettségit, rohadt nehéz ilyen százalékot elérni, túl sok múlik a javító tanáron

úgy írom ezt, hogy én is emelteztem magyarból, irreálisan nehéz a többi emelthez képest, bármelyik másikkal jobban jársz

nem tudom, milyen szakra kötelező az emelt magyar, de ha helyette van más, akkor azzal biztosan könnyebb elérni a 85%-ot

ha valamilyen mazochista megfontolásból mégis ezt választanád, akkor magold be a tankönyveket és a szöveggyűjtemény verseit (Mohácsy Károly pl. jó választás, de másik tk. is jó lehet)

és írj és olvass minen héten legalább vagy 5-7 fogalmazást, érvelés, verselemzést, összehasonlítást stb.

2023. jan. 15. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Mindenképpen magyarból fogok emeltezni,mert más tantárgyból nem tudnék olyan magas százalékot elérni. Köszönöm a tanácsaid😊
2023. jan. 18. 17:06
 3/4 anonim ***** válasza:
Szia, èn is emelteztem, az enyèm tavaly 90%-os lett:) èn is a tankönyvek magolàsàval kèszültem+ elolvastam a kötelező olvasmányokat, ès megcsinàltam az előző èvek feladatsorait. Tényleg nagyon nehéz egyèbkènt jó eredményt elêrni, mert hatalmas olvasottságot igényel, de ha nagyon sokat készülsz és érdekel az irodalom akkor menni fog:)
2023. márc. 20. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a lelkesítést és a tanácsot
2023. ápr. 4. 19:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!