Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » MOME-ra járó diákok, tanárok...

MOME-ra járó diákok, tanárok segítségét szeretném kérni. Hogy is van ez?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Ma voltam a hungexpoban megrendezett pályaválasztási napon és ott találkoztam ezzel az egyetemmel, ami nagyon ígéretesnek hangzott, viszont maradtak bennem kérdőjelek. Sok szak szóba jött nálam, de leginkább az építészművészet fogott meg. Most gimiben emelt matekot és fizikát tanulok, mivel alapvetően valami mérnöki szakirányban gondolkozom, viszont nem szeretnék egy 8-4ig, irodai munkát végezni idősebb koromban, valami kreatívabbra vágyom. Ezért is tetszett meg annyira ez a szak, viszont a bekerülésről sajnos nem tudtam meg sokat. A hölgy ott azt mondta, hogy az előzetes rajz tudás abszolút nem elvárás, azért vannak, hogy megtanítsanak és hogy a portfólió is igazából csak ahhoz kell, hogy megnézzék milyen a térlátásunk és a kreativitásunk. Ez nagyon megnyugtatott, viszont itt gyakorin olvastam, hogy milyen nehéz ez a rajz alkalmassági még annak is, aki művészeti iskolából jött annak is. Heti egyszer el fogok járni a rajz tanárom által tartott szakkörre, viszont ha igaz amiket olvastam akkor az kevés lesz. Ezzel kapcsolatban szeretnék tanácsokat, tapasztalatokat kérni. A másik, hogy az érettséginél valóban csak az számít, hogy megvan, vagy azért valamennyire azt is nézik? Köszönöm előre is a válaszokat.

2023. jan. 14. 17:36
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

[link] [link]

Az egyetem elég részletesen kifejti mit várnak el, illetve hogyan számolják a pontokat és mit kell elsajátítani a felvételihez. Szigorú a felvételi biztos, hogy sokat kell rá készülni.

2023. jan. 14. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem hinném el, amit ott mondtak, a MOME nagyon szigorúan szűr.
2023. jan. 14. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia, azért jól gondold meg, a MOME nagyon művész irány, ha szereted az egzakt tudományokat, hogy valaminek van eleje és vége, kikövetkeztehető, stb. akkor lehet, eleged lenne a szakból pár félév után. Ezt úgy mondom, hogy én nem oda járok, szóval lehet, teljesen rosszul ismerem a MOME-t, csak az én esetemben is volt lehetőség a művész irány, az utóbbi időben ismertem meg művésziesebb embereket és ilyen feladatokat, és már örülök, hogy mérnökin maradtam, mert nekem nagyon elvont lenne ez az egész.

Szerintem mindenképpen látogass el kiállításokra is, vagy ilyesmikre, amiket a momésok szerveznek. :) Aztán lehet, pont neked való és rád és a kreativitásodra van szüksége az építészművészetnek.

2023. jan. 14. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat. Igen, nekem is kicsit túl szépnek tűnt, hogy igaz legyen. Az a baj, hogy úgy érzem a mérnöki pálya túl száraz nekem. A művészeti irányt többen ajánlották, köztük tanáraim is, viszont nem érzem úgy, hogy tudnám teljesíteni az elvárásokat.
2023. jan. 14. 22:41
 5/7 anonim ***** válasza:
77%

Van olyan szak, ahol nem annyira a rajztudás számít, de pont nem az építőművészet az sajnos. Nem tudom változtatnak-e a felvételin, de eddig külön forduló volt, ami csak a rajztudásról szólt. Viszont rajzolni meg lehet tanulni, csak idő és elköteleződés kérdése, úgyhogy én nem adnám fel csak emiatt. Meg építészetnél rajzolni kell tudni a mérnöki szakokon is, csak kicsit máshogy.

A többi kérdésre is válaszolva: a felvételi pontoknál egyáltalán nem nézik az érettségit. Amúgy az, hogy a moméra jársz nem feltétlenül garantálja, hogy utána nem 8-4 irodai munkád lesz utána, vagy hogy annyira kreatív lesz majd amit csinálsz az egyetem után. Ez nem csak az egyetemtől függ. Én a helyedben mindenképp elmennék nyílt napokra, próbálnék olyan diákokkal beszélni, akik oda járnak, akkor lehet jobban átlátod mi az ami neked jó iránynak tűnik:)

2023. jan. 14. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
El tudnád mondani, melyek azok a szakok, ahol nem a rajz hangsúlyos? Az a baj, hogy annyira még nem ástam bele magam ebbe, csak felcsillant a szemem, hogy a művészeti irányon belül nem csak festő lehet az ember. Egyébként 11.-es vagyok, úgyhogy kicsit elkésettnek is érzem magam, hogy fejlesszem a képességeim, vegyük például a rajzolást. Túl sok minden érdekel, az a baj.
2023. jan. 14. 23:29
 7/7 anonim ***** válasza:
Nem vagy elkésve. De a helyedben egy BME ÉPK-t is megneznek, az egyben tervezos és mérnöki is.
2023. jan. 15. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!