Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi a véleményetek a magyar...

Mi a véleményetek a magyar közoktatásról?

Figyelt kérdés
Mi a legszembetűnőbb különbség a nyugati vagy észak-európai iskolákhoz képest?

2023. jan. 16. 17:52
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Mivel nem járok nyugat-európában iskolába, nem tudom, hogy ott mi van. De ami itt megy, hát ha leírnám a véleményem, az nem tűrne nyomdafestéket.
2023. jan. 16. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 Kólauborkával ***** válasza:

A mai oktatás azért “szar”, mert örülnek, ha tanárt találnak ennyi pénzért, nem válogatnak.

Amennyiben rendesen meg lenne fizetve, úgy több ember szeretne tanítani, így ki lehetne választani a jó szakembereket. Ezek híján meg minden iskolába jut egy-egy, aki jó, szembe a 10-20 olyannal, akinek meg mást kellene csinálnia.

Természetesen aki ma a tanári pályán van, le a kalappal, de sokan tényleg nem valók annak, akik ma oktatnak.

2023. jan. 16. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
67%
2. Nem a tanárok miatt rossz a rendszer, illetve van más aspektusa is, csak ti a tanárokkal találkoztok. Pl. a tananyag elavult, túl sok a lexikális tanulni való. Kevés az idegennyelv és informatika óra, átpolitizált tantárgyak stb.
2023. jan. 16. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Azért a tanárnak van némi szabadsága, hogy mit tanít. Ha nem is sok, de azért ma már nem ül bent a szakfelügyelő minden órán.

Tehát továbbra is oda lyukadunk ki, hogy a mai világban, a mostani fizetésekért, ilyen megbecsültséggel ki a fenének van kedve tanítani? Nem soknak, ők meg úgy is állnak hozzá. Tisztelet a kivételnek!

2023. jan. 16. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Az, hogy nyugaton szabadelvű, diákközpontú, itthon meg tekintélyelvű, poroszos, életkedvet is elsorvasztó.
2023. jan. 16. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Szerintem osztott felelősség van, én azt tartom a legfőbb gondnak, hogy a diákokkal nem tudják megszerettetni a tanulást. Az mindig egy kényszer/nyűg, hatalmas megfelelési kényszer van, amit a diák ugyan kibír, de nem fogja megszeretni a dolgot.


Később talán érdekli valami és belevág (egyetem), de azt is félelemmel teszi hiszen "jajj majd jönnek a vizsgák és utálok tanulni".

2023. jan. 17. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
6. A megfelelési kényszert a szülök generálják nem az iskola.
2023. jan. 17. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

7-es, generálnám én, de pont lesz.arja a gyerek. Más fórumokon meg én vagyok a rossz anya, mert nem tudom a gyerekkel megértetni, hogy az a dolga, hogy tanuljon.

Szerintem az a legrosszabb ebben a rendszerben, hogyha jó vagy egy dologból, az nem elég, mindenből jónak kell lenni. A fiam pl. 12 éves, és programokat ír. Elég komoly játékprogramokat, meg sajnos már vírust is írt, a férjem erről lebeszélte. Felnőtteknek szóló programozási könyveket olvas, angolul néz ilyen videókat. Az ehhez tartozó felsőbb matekot is keni-vágja. (Lehet van benne egy kis auti.)

Ugyanakkor nem bírom rávenni, hogy megtanulja az irodalmat, a természetismeretet, a törit. Vért izzadunk a hármasért, de ha nem noszogatnám, szerintem meg is bukna. Nem érti, hogyha ő ilyen jó a programozásban, mi a fenének kell neki törit tanulni. Valahol igaza is van. Mindig mondom neki, ha ketteseket kap, nem veszik fel egy jobb szakgimibe, mert sajnos az irodalom, meg a töri az olyan tárgy, amit néznek. Sőt, a felvételi is magyarból van.

2023. jan. 17. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
50%
Nincs igaza a gyereknek, csak még nem éri fel ésszel. Nem szakbarbárokra van szükség. A sógorom gépészmérnök. Beszél 3 idegen nyelven és olyan történelem tudása van, hogy egyetemen oktathatna.
2023. jan. 17. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Szerintem meg igaza van. Értem, hogy a sógorod egy polihisztor, de egy programozónak semmi szüksége arra, hogy tudja mikor foglalták vissza Jajcát a törököktől. Nyilván tudja az alapokat, mikor volt az államalapítás, tatárjárás, meg a fontosabb magyar királyok stb. De ilyen mélységeiben semmi szükség rá.
2023. jan. 18. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!