Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mennyit dolgoznak a tanárok?

Mennyit dolgoznak a tanárok?

Figyelt kérdés

Minden tanár mást mond. A matektanár szerint a tanároknak igazából nem kell csinálniuk semmit, csak leadni az anyagot, dogát íratni és így nem is kell naponta 5-6 óránál többet dolgozniuk. És még ott vannak a szünetek, amik pl. egy, csak a tanári pályára jellemző dolog. Azt mondta, hogy sokan túlértékelik őket.

A német tanár szerint a tanárok többet dolgoznak, mint bármelyik orvos vagy jogász és az egyetemen is többet kell tanulniuk (pl. Más évfolyamokon máshogy adja elő az anyagot)

Mennyire igaz ez?



2023. jan. 16. 22:07
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
84%

Miért, az emberek más kérdésnél ugyanazt mondják? Itt pl. a gyakorin?

Nem, homlokegyenest mást, aztán elkezdik egymást szapulni.

Én csak ezen mulatni járok ide.

2023. jan. 16. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
79%
A matek tanárod viccelt veled!
2023. jan. 16. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Én is mondtam a tesis kollégának, milyen jó neki, egész nap csak a kispadon ül.

Most pedig megyek vissza dolgozatot hegeszteni...

2023. jan. 16. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
88%
Hát gondolj bele, hogy a legtöbb tanár otthon elég sok idöt szán arra, hogy felkészüljön, mindig frissíteni kell valamennyire az anyagot, amit tanít. Dolgozatjavítás, adminisztrációs feladatok, dolgozatkészítés, ppt készítés..
2023. jan. 16. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
67%
Matekra én se sokat készülnék, ugyanis egyszerűen nem kell. Annyira alap dolgokat tanulnak még gimnáziumban is, hogy még álmomban és pizsamában is fújom az egészet oda-vissza, tanítani meg jól tudok. Más tárgyakból viszont készülni kell. Történelemből vagy irodalomból például. Kémiából se úgy megy, hogy bemész oszt’ minden csak úgy magától jön (gondolom én, bár kémiából pont gyenge vagyok).
2023. jan. 17. 05:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anettbp ***** válasza:
100%
Valahogy itt mindenki a tananyagra koncentrál, pedig nem azt kell mindig frissíteni (azt is kell néha, persze), hanem a módszertan a lényeg. Minden gyerek és minden csoport más. Hogyan tudod hozzájuk közelebb vinni a tananyagot és pláne hogy éred el náluk az empírikus úton való tanulást. A tanár ma már nem az, aki ott áll elől és osztja az észt.
2023. jan. 17. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

"A matektanár szerint a tanároknak igazából nem kell csinálniuk semmit, csak leadni az anyagot, dogát íratni és így nem is kell naponta 5-6 óránál többet dolgozniuk. És még ott vannak a szünetek, amik pl. egy, csak a tanári pályára jellemző dolog. Azt mondta, hogy sokan túlértékelik őket."


Hát ha ezt komolyan gondolta a tanárod akkor ő nagyon magasról tesz a munkájára. Persze az ilyenek minden szakmában megtalálhatóak akik nem foglalkoznak a munkájukkal és úgy tényleg nem dolgoznak sokat.


"A német tanár szerint a tanárok többet dolgoznak, mint bármelyik orvos vagy jogász és az egyetemen is többet kell tanulniuk "

Ezzel sem értek egyet. Eleve honnan tudja a német tanárod, hogy mennyit dolgozik egy jogász vagy egy orvos? Arról nem is beszélve, hogy köztük is vannak különbségek aszerint, hogy mennyit dolgoznak.

Az egyetemi oktatásnál szintén érdekelne, hogy honnan is tudja ezt. Talán elvégezte?


Én nem vagyok tanár és nem végeztem tanári szakot csak ismerek olyanokat akik igen. Bele láttam az egyetemi tanulmányaikba elég rendesen és nem lehetett könnyű. De össze hasonlítani nem tudom.


A tanári munka időt pedig nagyon nehéz megbecsülni. Az emberek jó része dolgozik napi 8- 8:30 órát és vége. A tanároknál azonban ez nagyon nem így megy. Előfordulnak lazább napok a héten, de olyan is, hogy estig még otthon dolgoznak. Ahogyan az is előfordul, hogy hétvégén is dolgoznak (másoknál is persze, csak másik munka kört meg is fizetik érte).


Aztán ott vannak még azok is amikor a gyerekekkel kell menni valahova. Ha csak egy napos az egész rendezvény akkor is már több mint 8 óra elment a munka időből. Közben pedig azért figyeljél akár 15-30 gyerekre, hogy mindenki meglegyen vissza felére is, senkinek ne legyen baja,.... (ez van hogy még a szülőnek sem sikerül 1-2 gyerekkel)

Aztán még ha több napos valamilyen kirándulásról, akármiről van szó akkor pedig a munka idő még jobban kitolódik.

Ezenfelül pedig még lehetne sorolni pár dolgot, hogy mi viszi el a tanárok idejét.


Szóval szerintem ez a szünetük van, vagy kevesebbet dolgoznak nem egészen reális, mert összességében ledolgozzák ők is azt, csak máskor.


Egyébként ez szerintem nem is sokat számít. Mert munka időtől függetlenül egy rendkívül fontos szakma. De ez manapság senkit nem érdekel. Csak a bólogatás.

2023. jan. 17. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
89%

Hat én jelenleg pályakezdő vagyok (de nem sokáig már, ugyanis én ezt ennyi pénzért nem fogom csinálni)

Leírom, hogy néz ki a napom:


Minden reggel 5-kor kelek, mert messze van az iskola. Hétfőn miután megtartom az óráimat, már hazafelé úton azon gondolkozok mi legyen holnap. Hazaérek, eszem valamit és megtartok még 1 v2 90 perces órát (azokra is készülni kell, és ha jem csinálnám, nem tudnám kifizetni az albérletet) alaphangon olyan este 5-6 körül végzek ezekkel, aztán fáradt aggyla kezdhetem is a készülét a holnapi órákra. Az egész egy szenvedés, de ha ugyes vagyok akkor mar olyan 8-9 körül mar fel is állhatok a laptop elől.

Kb egész heten ez van, kivéve pénteken és szombaton aztán vasárnap is kell keszulnom.

Szörnyű, olyna mint egy rossz rémálom.

Egyébként 16 éves korom óta dolgozom és az egyetem mellett is sokat dolgoztam, de egyik helyen sem éreztem annyira fáradtnak és kihasználtnak magam 🤷‍♀️

2023. jan. 17. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Na mindjárt jönnek a napi 4 óra meg évi 3 hónapos nyári szünetes válaszok :D.
2023. jan. 20. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 xp ali ***** válasza:
100%
Megvan nekik a heti 40 óra, bőven. Nem csak a tanítás a munka.Készülni kell az órákra, dolgozatokat javítani, naprakésznek maradni. Persze meg lehet oldani, hogy semmire se készül, csak bemegy oszt jóvan, de az a munka olyan is lesz. Ha gyárban dolgozna így, ilyenkor gyártana selejtet.
2023. febr. 26. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!