Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Valaki eltudná mondani, hogy...

Valaki eltudná mondani, hogy hogyan működik a felvételi egyetemre?

Figyelt kérdés

Szóval...tudom, hogy február 15-ig kell elküldenem a ,,jelentkezést" és a papírokat.

Viszont én újraérettségizek, utána az érettségi eredményt el kell nekik küldeni ismét?

Aki volt már hasonló szituációban vagy tudja hogyan kell eltudná nekem magyarázni?


Hálásan köszönöm.♡



2023. jan. 16. 23:00
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Egyetemi jelentkezéssel kapcsolatban a Felvi.hu-n mindent megtalálsz.

Nem kell papírokat küldözgetni, teljesen online a jelentkezés.

Most a jelentkezéskor be kell jelölni, hogy májusban teszel ismétlő vizsgát és a hiánypótlás időszakában majd fel tudod tölteni a megszerzett tanusítvány adatait.


Érettségire viszont külön kell jelentkezni az Oktatási Hivatalon keresztül vagy egy általad választott középiskolában.

2023. jan. 17. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Én már többször is felvételiztem, a tavalyihoz újra is érettségiztem, úgy írom a választ.

A jelentkezéshez a felvi.hu oldalon kell kitölteni minden adatot, ott kell majd hitelesíteni is (ügyfélkapuval). Az érettségi eredmények természetesen utólag kerülnek fel, ez már az első érettséginél is így van (hiszen a gimnazisták is februárig jelentkezhetnek, de május-júniusban vizsgáznak).

Neked február 15-ig szépen ki kell töltened mindent a felvin, a régi bizonyítványod adataival, illetve ezeket kell lefotózni és feltölteni. Minden ezután szerzett eredmény utólagosan kerül be a rendszerbe (lesz egy júliusi határidő a pótlásra).

2023. jan. 17. 02:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Rendben! Köszönöm a segítséget így már értem😊
2023. jan. 17. 09:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!