Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hogyan érhetem el a 90-95%-os...

Hogyan érhetem el a 90-95%-os matek érettségit?

Figyelt kérdés

Most vagyok végzős, mérnökinfóra szeretnék menni. Mindig meg volt a stabil négyesem matekból, lehettem volna ötös is, de nem tanultam otthon, nem csináltam házikat. Most, hogy neki ülök otthon is, megírom az ötösöket is. Van pár téma amihez több idő kell hogy megértsem, felejtettem is kilencedik óta egy kicsit.


Hogyan tudnék készülni a matek érettségire magamtól? Milyen oldalakat ajánlotok, illetve miket ajánlott tökéletesen megtanulni?

Nagyon szépen köszi a segítséget. :)



2023. jan. 18. 08:10
 1/6 anonim ***** válasza:
70%
Tanulással, nyilván. A tankönyvben elvileg minden megvan, és ha megnézed az elmúlt évek érettségi feladatsorait, akkor nagyjából összeáll, milyen feladatkörök vannak.
2023. jan. 18. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
0%

Hát... megkapod ami jár a bűneidért... megvan a maga ára, ha valaki lusta, most fogja az megbosszulni önmagát.

Ha komolyan gondolod az 5-ös érettségit, kérj segítséget, mert ha az alapokkal is kell foglalkozni, akkor azt az érettségi csak közvetve fogja sok feladatban számon kérni.

Kombinatorika és valszám szokott lenni a választófal.

2023. jan. 18. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Megnézed a korábbi évek érettségi feladatsorait és azokat oldogatod. Látni fogod, hogy röhejesen könnyű a matek középszinten, ha 4-es voltál eddig matekból.


Ha emeltezni akarsz, az húzósabb lesz, mivel ott van szóbeli is, és ott az elméletet kérdezik elsősorban, de stabil középszintű tudással is meg lehet írni 5-ösre (emelt szinten 60%-tól van meg az ötös).

2023. jan. 18. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Középről van szó, ha jól értem. Csinálgasd ez elmúlt évek feladatsorait, típusfeladatok vannak. Tanuld meg mi hol van a függvénytáblában, nézd meg mit és hogyan tudsz kiszámolni a számológépeddel (érdemes abból olyat venni, ami tudja a logaritmusokat, statisztikát, stb..)


Illetve még a mateking anyagai szerintem jók, csak ugye az fizetős. Ha valamit nem értesz hogyan kell megcsinálni a javítási útmutató alapján, akkor youtubeon egész jól elmagyarázzák az anyagokat.

2023. jan. 18. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

A közép érettségi nem nagy cucc, ott nekem is megvolt az ötös négyes átlaggal, bár csak 84%, nem 90-95%.

Amúgy gyakorolj, bár nekem ez nem sokat ért. Amit fixen tudtam az mindig ment, amit meg nem annyira az nem is ment.

2023. jan. 18. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én emelt matekot csináltam meg 90% fölé, úgy hogy megcsináltam az összes korábbi feladatsort 2005-ig visszanyúlóan. Nem tudom, hogy középen is ugyanez-e a helyzet, de emelten rengeteg ismétlődő feladattípus van. Amikor kézhez kaptam érettségi napján a feladatsort, akkor gyakorlatilag már tudtam, hogy mik lesznek benne.
2023. jan. 19. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!