Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Azt szerettem volna megkérdezn...

Azt szerettem volna megkérdezni, hogy én szeretnék menni egyetemre és 3 egyetemet szűrtem ki. Az óudai a Pázmány Péter meg a BME. És nagy kérdések előtt állok amiben kellene segíteni?

Figyelt kérdés

Biomérnöknek szeretnék menni vagy mérnökinformatikusnak vagy villamosmérnök-nek. És azt nem értem, hogy alacsonyak ugye a pont határok de gondolom azért mert végül úgyis a fele tanuló kiesik. Szerintetek a BME egy nehéz egyetemnek számít? Vagy van valami vélemyényetek?

Mert most anyukámmal veszekszem hogy szerinte nehéz a bme-n a mérnökinformatikus meg a biomérnöki szak de nagyon jó a tanulás és akkor maximum át megyek az Óbuadiba ha nem megy. (matek elég jól megy(4) boiszt imdom(4), infobol emeltem lesz csak kémia nem futja annyira)



2023. jan. 22. 18:35
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%

Mindenképpen próbáld meg a BME-t.


BME jó egyetem, igaz nehéz, igaz sokan buknak ki, de ha szorgalmasan tanulsz akkor elvégezhető, mivel tanulni csak lassan és nehezen lehet. A 3,5 éves képzés alatt megtanulsz precíznek és pontosnak lenni, azt hogy a határidő az szent és sérthetetlen, hogy hogyan kell tanulni, hogyan kell rengeteg adatból a haszontalan dolgokat kiszűrni és hogyan kell igazi mérnökként gondolkodni. Ezek a BME nekem nagyon megtanította, és ezek szerintem nagyon hasznos skillek.


Ha meg nagyon nem megy a BME akkor átmehetsz más egyetemre, de mindenképpen próbáld meg, és mutasd meg az anyukádnak, azt hogy neked igen is megy.


Ha a kémia nem megy akkor a biomérnököt felejtsd el szerintem, biomérnök egy speciális vegyészmérnök kb. Az első 1,5 évben töménytelen kémia tudást nyomnak le.

2023. jan. 22. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
100%
A biomérnökhöz pont hogy kémia kell és nem biosz
2023. jan. 23. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Én is pont azt akartam írni, hogy a biomérnököt engedd el ha nem megy a kémia. Nagyon csalóka a neve, mert a biosznak csak egy nagyon kis része kell hozzá (sejtbiosz), ellenben kémia rengeteg és persze a matek.

Tapasztalatból momdom, hogy mindenképp csak olyan egyetemre és szakra menj ami neked tetszik. Ez a te életed, nem anyukádé, úgyhogy nincs beleszólása a döntésedbe. Én elmentem úgy orvosira, hogy sose akartam igazából orvos lenni, de mindenki azt mondogatta nekem, hogy minek pazarolnám a tudásom egy TTK-s alapszakra ha az orvosihoz is megvan az eszem. Én meg voltam olyan hülye, hogy hallgattam rájuk.. Ennek köszönhetően a belefektetett rengeteg idő és pénz most mehet a kukába, mert bizony nem vagyok hajlandó még évekig szenvedni, hogy aztán olyan munkám legyen amit gyűlölök.

Úgyhogy ne ess az én hibámba és olyan helyre menj amit tényleg szeretnél.

2023. febr. 14. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!