Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » BME Bprof képzésen mennyi és...

BME Bprof képzésen mennyi és mennyire nehéz a fizika?

Figyelt kérdés
Korábban bme-re jártam, a matek megy jól, programozás szintén, de fizikából kb semmit nem tudok. Érdemesebb inkább proginfóra menni?

2023. jan. 23. 19:07
 1/2 anonim válasza:
100%

Szia! Remélem, még aktuális a kérdésed.


Én a BME-re járok, üzemmérnök-informatikus képzésre. Itt a második félévben van egyedül egy "Kísérleti fizika" nevű, 5 kredites fizikás tárgy. Én is nagyon féltem tőle az elején, mert sosem voltam profi fizikából gimiben sem. Viszont legnagyobb meglepetésemre, ha rangsorolnom kéne a tárgyakat könnyen teljesíthetőség szerint, akkor a fizika nálam dobogós helyet érne el, mert tényleg hihetetlenül egyszerű volt.


Van belőle heti egy előadás, ahol pluszpontot kapsz már csak azért ha beülsz rá (még figyelned meg jegyzetelned sem kell), ezzel 12-13 pont simán összehozható a félév során. Gyakorlat is van minden héten, ahol a tanár a táblánál feladatokat old meg, semmi megerőltetőt nem kell csinálnod azon kívül, hogy megjelensz és esetleg jegyzetelsz. Minden második órán van egy ilyen "miniteszt", amit ha jól megcsinálsz pluszpontokat szerezhetsz, de nincsen semmi komolyabb tétje, szóval nem kell azt sem túlizgulni.


Van belőle két ZH a félév során, használhatsz hozzá (saját) függvénytáblát és számológépet is. Az elején lesz pár igaz-hamis, amire a félév elején kiadja a kérdéseket és azokra a válaszokat, azokat simán be tudod seggelni, érteni sem kell őket. Utána számolásos feladatok következnek, A-B-C-D lehetőség közül kell kiválasztanod a jót, illetve külön lapra levezetni a számolás menetét. Ott gyakran visszaköszönnek konkrét feladatok a gyakorlatról, néha még a számok is ugyanazok, szóval a ZH-k előtt érdemes jól átnézni a gyakorlatokat.


Lehet megajánlott jegyet szerezni, 70%-tól négyest, 85%-tól ötöst, ez elég sok embernek sikerült (nekem is meglett a megajánlott ötös, pedig tényleg nem fogtam fel sokat a tárgyból a félév során). Ha ez nincs meg, vizsgázni kell menned, de ismerőseim beszámolói alapján azok is hasonlóak mint a ZH-k, simán össze lehet hozni akár egy ötöst is, ha rendesen felkészülsz rá.


További információért (követelmények, minta ZH-k/vizsgák, gyakorlatok anyagai) megnézheted ezt az oldalt is: [link]


Remélem, tudtam segíteni. Őszintén mondom, ezen a szakon a fizika az a tárgy, amitől a legkevésbé kell félned, lesznek tőle ezerszer rosszabb tárgyak is. Sok sikert! :)

2023. febr. 14. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Szuper! Köszi a segítséget!
2023. febr. 20. 17:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!