Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egyetemen pszichológia szakra...

Egyetemen pszichológia szakra kötelező a biológia érettségi?

Figyelt kérdés

2023. jan. 24. 10:52
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
nem
2023. jan. 24. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

[link]

Itt van, hogy miből kell választani a KRE esetében.

2023. jan. 24. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem kötelező, én például töriből érettségiztem, a bioszt nagyon elhanyagoltam egész gimiben. Utólag látom, hogy nagy hiba volt, csak a faktválasztáskor még nem voltam biztos a pszichológia szakban, ezért a magyart és a törit tanultam magasabb óraszámban. Ha újra csinálnám, biztos, hogy bioszfaktra mennék. Én Pázmányos vagyok, nálunk nagyon kemény a biosz, az első három félévben végig van, nem tudom, máshol hogy megy ez, de nekünk nagyon nehezek az anat vizsgák, rengeteget kell tanulni. Legalábbis így, hogy nagyjából 0 biológia ismeretekkel kezdtem neki a dolgoknak az egyetemen.

Ha még faktválasztás előtt állsz esetleg, azt tanácsolom, menj bioszra, akkor is, ha végül nem érettségizel belőle, és tényleg próbáld meg a lehető legtöbb tudást magadra szedni. Később hálás leszel érte magadnak!

2023. jan. 29. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
#3 Amúgy ez tök igaz, nekem is nagyon hasonló volt a tapasztalatom. Én az ELTE-re jártam, és ott is nehéz volt a biosz. Az nem zavar, hogy nem érettségiztem belőle, sőt, talán még a fakt is felesleges lett volna (mert tudom, hogy ott azért nem csak az emberről van szó), de azt az egyet tényleg bánom, hogy nem figyeltem úgy igazán biosz órán. Úgyhogy a kérdésre válaszolva, nem kötelező érettségizni belőle, de legalább órán nagyon figyelj!
2023. jan. 29. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem kötelező belőle érettségizni (én nem érettségiztem bioszból, pontosan nem vagyok tisztában a követelményekkel, de úgy gondolom, elég sok olyan tétel lenne, aminek viszont nem sok köze van a pszichológia szakon oktatott bioszhoz), de mivel azért a képzésen a biológia is fontos, ezért legalább figyelj oda jól.
2023. jan. 30. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!