Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egyetem mi történik akkor...

Egyetem mi történik akkor amikor megbuksz a vizsgádon, és az utó(pót)-vizsgán is megbuksz?

Figyelt kérdés
Gimnazista vagyok de érdekel.

2023. jan. 24. 17:55
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk 6 vizsga alkalom lehet.Ha 6.-ra is megbuksz,elbocsátanak
2023. jan. 24. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Ezt a szabályt törölték el 1es. Így a kérdésre az a válasz hogy semmi nem történik, egy tárgyből egy félévben 3szor lehet vizsgázni, ha egyik sem sikerül, újra fel kell venni a tárgyat (ha kötelező) akkor amikor meghírdetik, és akkor megint lesz 3 alkalmad
2023. jan. 24. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Erről nem hallottam,tudsz küldeni róla linket?
2023. jan. 24. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem minden egyetemen törölték el, oké, központilag igen, de van olyan egyetem ahol megtartották ezt a szabályt, mert az egyetemek rendelkezhetnek róla.
2023. jan. 24. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk például egy félévben csak kétszer lehet vizsgázni, valahol háromszor. Ha mindkét vizsgán megbuksz, akkor nem teljesítetted a tárgyad. Ha kötelező tárgyról van szó, akkor muszáj sikeresen levizsgáznod belőle, különben nem záróvizsgázhatsz.

Ha a következő félévben meghirdetik a tárgyat, akkor fel tudod venni, az is lehet, hogy csak vizsgakurzus lesz, ami annyit tesz, hogy nincs óra, csak egy vizsgád lesz belőle. Ha nem hirdetik meg, akkor az az utáni félévben tudod újra felvenni.

Ez alapvetően akkor nagy gebasz, ha van ráépülő tárgy, mert akkor csúszol

2023. jan. 24. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!