Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Miért kötelező a tesi egyetemen?

Miért kötelező a tesi egyetemen?

Figyelt kérdés
Nem értem, miért kötelező akárhány félévben tesit felvenni az egyetemi képzés teljesítéséhez. Most épp vegyük a tanári szakot, ott 3 félév. Miért kell ez? Mert véleményem szerint időpazarlás, és a felnőtt emberek már el tudják dönteni, mire van szükségük.

2023. jan. 28. 16:37
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
20%
Pont nem időpazarlás...
2023. jan. 28. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
34%
Mert magadtól nem fogod megemelni a már 18 évesen is elhízott segged, azért.
2023. jan. 28. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
94%
A sport az egészségmegőrzés fontos része, így időpazarlásnak nem titulálnám, de én is úgy gondolom, hogy felnőtt embereket nem kellene "nevelni", nagykorúként legyen az ő felelősségük az életmódjuk. Egy felsőoktatási intézmény elsődleges feladata a szakmai ismeretek átadása, és - hacsak nem sporttudományi képzésről van szó - ennek semmi köze a testneveléshez.
2023. jan. 28. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
4%

Sajnos ez messze többről szól, mint időpazarlás, és igenis van köze az oktatáshoz, a szakmai ismeretekhez, akármennyire is tetszik, avagy sem...


Én azt mondom, az egyik, ha nem a legfontosabb tárgy az egyetemen.

2023. jan. 28. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
95%
Mondjuk nem is azzal van a baj, hogy kötelező, hanem hogy ennek ellenére nem is hirdetnek sok helyen normális keretszámmal férőhelyeket, és úgy kell kapkodni tárgyfelvételnél, hogy valamilyen tesire beférj. Nálunk is az egyetem létszáma olyan 10 ezer fő, tesire meg minden félévbe van vagy 2000 hely meghirdetve. Értem én, hogy kicsi a terem, meg korlátozott a gépek száma, csak akkor meg tényleg ne legyen kötelező.
2023. jan. 28. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 A kérdező kommentje:

Az időpazarlást úgy értettem, hogy a tanulástól vesz el időt, a rengeteg más óráról kapott házi, előadások, stb. elkészítésétől. Remélem így már nem félreérthető.

2/5, ez az olyasfajta komment, hogy ha hallgattál volna, bölcsebb lettél volna.

4/5, kifejtenéd? Már az oktatáshoz és a szakmai ismeretekhez való közét, mert így nem igazán értem.

2023. jan. 28. 17:42
 7/27 anonim ***** válasza:
100%
6. KRE-n nem volt.
2023. jan. 28. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
16%
A tanulásról vesz el időt, mi? De a folyamatos bulizás meg a többi időzabáló dolog tök oké? Nem fogsz belehalni.
2023. jan. 28. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 A kérdező kommentje:
8/8 voltál egyetemista? Főleg tanár szakon amikor 2 szak + pedagógia /pszichológia órák mellett túl sokmindenre nincs időnk. Nem kéne ilyen sztereotip, rosszindulatú kommenteket írni, ha valaki azt se tudja, hogy megy ez. Ha viszont voltál egyetemista, és neked bulizással teltek az éveid, akkor jó neked, tökre örülök. De sajnos nem mindenkinek megy így. Van, akinek sok időt felemészt a tanulás, és az a 1,5-2 óra amit a tesi elvesz, elég fontos lenne, azalatt összeraksz 2 PPT-t vagy megírsz egy esszét.
2023. jan. 28. 19:16
 10/27 anonim ***** válasza:
76%
9. Van rálátásom a tanárszakra, ezért azt mondom, ahhoz, hogy bírd aggyal, bizony kell, hogy fizikailag is jó állapotban legyél. Segít a sport a mentális egészség fenntartásában is. Úgyhogy kell a sport óra.
2023. jan. 28. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!