Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Miért kötelező a tesi egyetemen?

Miért kötelező a tesi egyetemen?

Figyelt kérdés
Nem értem, miért kötelező akárhány félévben tesit felvenni az egyetemi képzés teljesítéséhez. Most épp vegyük a tanári szakot, ott 3 félév. Miért kell ez? Mert véleményem szerint időpazarlás, és a felnőtt emberek már el tudják dönteni, mire van szükségük.

2023. jan. 28. 16:37
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
73%
A mozgás az agynak is jót tesz, tehát ugyan kevesebb időd lesz tanulásra, de jobban fog az agyad, így kevesebb idő is elég.
2023. jan. 28. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
17%
Ha nem tetszik, ne menj nappalira.
2023. jan. 28. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
11%
Amúgy meg nem halsz bele, ha néha felemeled a valagad. Nálunk estin nincs tesi, ennek ellenére rendszeresen járok edzeni munka és egyetem mellett. Nincs kifogás.
2023. jan. 28. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
23%

Normális egyetemen nem kötelező, én az ELTE-n végeztem alkalmazott matematikus BSc-t, majd Svájcban Data Science MSc-t, Prágában pedig Statisztikus PhD-t, sehol nem volt tesi.


Az ilyen bölcsész büfészakosoknak valamivel ki kell tölteni a tanrendet, ha már semmi érdemi oktatás nem folyik ott.


"Én azt mondom, az egyik, ha nem a legfontosabb tárgy az egyetemen"


Igen, vélhetően a mekis hasábburgonya sütögetéshez valóban ennek a tárgynak vetted a legnagyobb hasznát diplomázást követően a selejt szakod elvégzése után.

2023. jan. 28. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 A kérdező kommentje:

13/14, aki szeretne, az fog is mozogni rendszeresen, de szerintem továbbra sincs értelme kötelezővé tenni a tesit, mert aki nagyon nem akar mozogni, az vagy olyat vesz fel, ami szinte semmi (már ha van hely, ez is nagy hülyeség, hogy alig hirdetnek, ha már egyszer kötelező), vagy szereznek valahonnan egy igazolást.

14/14, gratulálok, nem mindenki lehet ilyen fantasztikus ember, mint te. A bölcsész szakosokat sem kéne ennyire lebecsülni, mert igenis nehéz, attól, hogy valakik nem tudják értékelni az ott végzetteket. A tanárokra még nagyobb szükség van most, mint bármire amit te csinálsz. A kommented szerint a mi "selejt szakunkon" mégis több tiszteletet tanítanak, mint a tiéden, már elnézést.

2023. jan. 28. 22:52
 16/27 anonim ***** válasza:
80%

#14 "Normális egyetemen nem kötelező"

Nem tudtam, hogy az orvosi nem számít normális szaknak, ma is tanultam valami újat. Nekünk még csak az első 4 félévben volt kötelező tesi, azóta mind a 12 félévben az.

2023. jan. 28. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
3%

"A bölcsész szakosokat sem kéne ennyire lebecsülni, mert igenis nehéz"


Erősen korlátozott / csökkentett agyi kapacitással rendelkezők számára nehéz, viszont mivel értelmes ember nem megy ilyen szakra ezért az ottani hallgatók nehéznek érzik az egyébként nevetségesen egyszerű szakot, amit egy hozzám hasonló intellektuális személy akármelyik délután megtanulná az egész ott oktatott tananyagot 1 délután alatt.



"A tanárokra még nagyobb szükség van most, mint bármire amit te csinálsz"


AI Engineerként orvosdiagnosztikai eszközökre fejlesztek mesterséges intelligencián alapuló képfeldolgozási algoritmusokat daganatos elváltozások detektálására és deformálódott sejtek felismerésére egy szövetmintán, hogy még időben fel legyen ismerve a daganat kialakulása a páciensnél. Igen, kétségkívül sokkal több életet fogsz megmenteni azáltal, hogy feladod házi feladatnak Petőfi versének az elemzését, de az a tény nyugtat, hogy 100% remote home officeból dolgozok contractorként egy svájci cégnek és a forintra átszámított bérem havi 2,7 - 3,2 millió között ingadozik CHF / HUF árfolyamától függően ami miatt nem érzek késztetést hetente sztrájkolni.


"Nem tudtam, hogy az orvosi nem számít normális szaknak, ma is tanultam valami újat."


Örülök hogy sikerült ráébreszteni a tényre hogy az orvostudomány fejlődése nem az orvosoknak hanem elsősorban a mérnököknek és az IT szakembereknek köszönhető. A modern műszerparknak köszönhetően növekedett meg a sikeres műtéti beavatkozások száma és az időben diagnosztizált betegségek aránya, de gondolom ilyen mélyen átlátni a tudományt megerőltető egy vérnyomásmérőt nyomkodó és beutalókat írogató ösztönlény számára. Elárulom hogy a patológiai szoftverek több milliárdszor nagyobb felbontásban képesek pixelről pixelre elemezni a páciens leletét aminek gyakorlatilag a transzmissziós elektronmikroszkóp felbontása szab határt, mindezt másodpercek alatt, ami egy emberi orvosnak hónapok lennének ha az összes leletet átnézné. A patológusnak csak annyi a dolga hogy verifikálja a gép által detektált eredményeket, de a false-pozitív riasztások mértéke is 0,001% alatti amit a neurális hálózat súlyfüggvényének állításával tovább lehet finomítani, szóval gyakorlatilag érdemi munkát nem végez egy kellően korszerű műszerparkkal rendelkező klinikán egy orvos.

2023. jan. 28. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
100%
Talán nem kellene ennyire lenézni a tanárokat. Egykoron téged is megtanított valaki olvasni és számolni te nagy zseni. xd Ekkora beképzelt arcot.
2023. jan. 29. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
11%

15. "...A bölcsész szakosokat sem kéne ennyire lebecsülni..."


nyugi az értelmes emberek nem becsülnek le titeket :) én például mindig dobok 50 forintot borravalónak ha lemossátok az autóm szélvédőjét a benzinkúton és az is nagy megtiszteltetés egy bölcsésznek hogy olyan autóhoz érhet amilyennek sosem lesz a tulajdonosa xDDD


nahh de inkább menj mert még javában tart a vizsgaidőszak gyorsan színezd ki a színezőkönyvben a kutyusokat hogy le is tudd az utolsó beadandót aztán figyelj rá nehogy a sárga színű ceruzával színezz ahol pirossal kell! 15 percenként pedig tarts 2 óra szünetet mert a végén túl sok információval árasztod el az agyadat és megfájdul a fejed! :DDD

2023. jan. 29. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 A kérdező kommentje:
Kedves nagyképű barátom,bár olyan érzésem van, hogy egy trollal van dolgom. Mint már egy másik válaszoló is mondta, téged is tanított valaki annak idején, összeteheted a két kezed, hogy valaki(k) segítségével eljutottál idáig. Ne kelljen kifejtenem, hogy ki az erősen korlátolt. Ha nem tudsz értelmesen válaszolni, akkor nem neked szólt a kérdés, el lehet menni melegebb éghajlatra, és azt a rengeteg pénzt is oda lehet tenni, ahová gondolom, mert ilyen empátia és alázatszinttel hiába van ekkora egód, csak a butaságot sugárzod. Az utolsó válaszoló pedig... Na, rosszat nem kívánok neked, mert látom, hogy nem vagy a toppon agyilag, hiába van drága autó, mert az ilyen nagypofájú észlények szokták a legszebben összetörni. Remélem a szüleid büszkék rád, kérlek mutasd meg nekik a kommentedet, biztos megsimogatják a kis okos buksidat. Én rendkívül büszke vagyok rád, hogy ilyen empatikus és kedves ember vagy, maradj ilyen a továbbiakban is, csupa szépet és jót kívánok mindkettőtöknek, a továbbiakban viszont kérlek, hanyagoljátok ezt a kérdést, mert normális emberek válaszára, véleményére vagyok kíváncsi a témával kapcsolatban.
2023. jan. 29. 01:42
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!