Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Milyen nyelven ajánljátok az...

Milyen nyelven ajánljátok az emelt infó érettségit?

Figyelt kérdés
Nem vagyok emelt infó faktos már, pár hónapig jártam és ott pythont “tanítottak”. Nem volt túl színvonalas így már nem járok, inkább megtanulom magam. Most vagyok végzős, tehát 3 hónapom van a tanulásra. Mérnökinformatika szakra szeretnék majd menni. Milyen nyelvet ajánlotok ezek szerint?

2023. febr. 3. 10:32
 1/6 anonim ***** válasza:

Szia! Én is mérnökinfora (BME) készülök. Én is emelt infóval megyek 5. tantárgynak!:DD

Igazából én Python-t használok, de egyébként tudom, hogy sokan Java vagy C#-t tanulnak. Az én sulimban a programozást mindenkinek magának kellett megtanulnia, mert a tanár úgy volt vele, (+ még mindig így gondolja) hogy ez nem az ő dolga. Én most kezdtem el 2-3 hete és eléggé jól megy. Szerintem a legkönnyebb és ilyen szűkös idő alatt nem igazán látnám értelmét másnak a megértésére. Nézz YouTube-n videókat. Nagyon sok magyar és angol nyelvű csatorna foglalkozik a témával. Remélem tudtam segíteni! Hajrá!

2023. febr. 3. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
0%
Hát, alapból magyarul, de ha jó vagy, akkor megpróbálhatod angolul, annyira nem lesz úgy sem vészes.
2023. febr. 3. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

1# BME-n soha nem fogsz Pythonnal találkozni, ha arra készülnél, akkor C/C++, C# vagy Javát kéne tolnod.


A C# a második felébe jön elő, tehát azt lehet mégsem kéne. A Java meg 2. évben, de utána nagyon sok órán előjön (igaz c# is azért). Az első 1 év meg teljesen C/C++ világa.


Amúgy a kérdezőnek meg: Azt érdemes, amiből a legjobb tananyagot megtudod találni. Pl.: Ha Javából találsz egy jó érettségi felkészítő youtube videó sorozatot, de pythonból nem, akkor hiába technikailag egyszerűbb a pythonnal készülni rá, a Javával lenne könnyebb!


Szóval ez mindenkinek lehetőségeitől függ. Én annó Javával csináltam. Egyetemen jól jött, hogy Java irányt érdeklődöm és a munkapiacon is azt látom elég jó.

2023. febr. 3. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Az egyetem szempontjából teljesen mindegy, mert az emelt érettségi célja, hogy azokat az alapokat számonkérje, amik nyelvtől függetlenek, és minden nyelven kelleni fognak a továbblépéshez. Amit ott akarnak, majd úgyis megtanítják, áttérni nem lesz nehéz, ha érted, amiből érettségiztél. Ha Pythonban kezdted el, és egyedül vagy, azt javaslom, hogy folytasd azt. Nem azzal kell most foglalkoznod, hogy mi lesz az egyetemen, hanem hogy hogy jutsz el odáig. Ha viszont találsz segítséget, akkor használd azt a nyelvet, amihez a legtöbb segítséged van. A C# is nagyon népszerű. A Javát egyáltalán nem javaslom kezdő nyelvnek, mert túl sok kudarcélményed lesz vele, és lesznek olyan hibaüzenetek, amiken kezdőként és egyedül nagyon nehéz túljutni.
2023. febr. 4. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Hát 3 hónap alatt ha szorgalmas vagy meg tudod tanulni a javát. Írj privátban és tudok küldeni linkeket is, amikben emelt infós feladat megoldások vannak, vagy akár segíthetek is neked.


-Egy 97%-os emelt infós tanuló.

2023. febr. 12. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 xp ali ***** válasza:
A python az akkor, ha nem infó szakra mész. Ha igen akkor c, vagy java; valami, ami hatékony és nem egy modern quickbasic :D El sem hiszem, hogy a java-t hatékonynak neveztem...
2023. febr. 19. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!