Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Orvosi egyetemen tanulok,...

Orvosi egyetemen tanulok, ahol 1,35 millió a tandíj. Hogyan lehet az, hogy 2db vizsgakurzusért 1,1 milliót kell fizessek?

Figyelt kérdés

Átsoroltak önköltséges képzésre, mert nem sikerült 2db vizsgám, az egyik 8 kredites a másik 3kr.


FM kurzusba (vizsgakurzus) tudom felvenni a tárgyakat a következő félévben, ami azt jelenti, hogy nem is járhatok be, csupán a vizsgaidőszakban engednek vizsgázni.


Ennek a díja, a TJSz-ben meghatározva a tandíj 50%-ka, plusz a kreditenként 45.000ft, szóval 675.000+495.000ft, ami 1.170.000ft.


Ez mégis hogyan lehetséges?

Tilos látogatnom az órákat, ha FM kurzusos vagyok, és csak vizsgázni mennék be nyáron ebből a 2 tárgyból.

Hogyan kérhetnek egy ilyenért ennyi pénzt?


Nincs semmi lehetőségem, csak az, hogy fizetnem kell, ha folytatni akarom?

A fizetési határidő természetesen most vasárnap, az e-mail pedig ma érkezett…


2023. febr. 9. 16:16
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
86%
NEM VICC! Katonai ösztöndíj. Menj be egy toborzóba!
2023. febr. 9. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

A katonai ösztöndíjak a minimálbér 10-30% között mozog havonta, szóval kb 10-60 ezer ft közötti összeg…

Nem segít semmit, illetve nagyon nagy madárnak kell lennie annak, aki ennyi pénzért ilyet aláír.

2023. febr. 9. 16:36
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

2.-ra.


Én a nem a havidíjast mondom. Van olyan is, amikor full fizetik az oktatást, majd után X évre az övék vagy. Dokiként nyilván nem Jászárokszállás - külsőn mosol folyosót.

2023. febr. 9. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom akkor eddig állami támogatásoson voltál. Bírni fogod te, vagy a szülői háttér a féléves tandíjat? Mert ha nem, akkor ezt az 1,1-et se tenném bele.. 😕 Hány féléved van már meg?
2023. febr. 9. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
93%
Elvileg lehet azt csinálni, hogy kiiratkozol, újrafelvételizel államira és elfogadtatod a tárgyakat amiket eddig teljesítettél.
2023. febr. 9. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
5. HA felveszik.
2023. febr. 9. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
7%

Mit csodálkozol? Tudtad, hogy drága a képzés, és nehéz a szak, nem ment. Biztos, hogy nem egy bukott vizsga után soroltak át. Kérj a tandíjra részletfizetést.

Ha kiiratkozol és újra felvételizel, semmi garancia nincs rá, hogy bekerülj.

2023. febr. 9. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
0%
Fél évre kérnek 1,2 milliót az havi szintre leosztva 200 000 forint. Nehogy már mélyszegénységben élj hogy ennyi megtakarításod se legyen... akkor nem vagy való orvosnak, engem ne vizsgáljon meg az én egészségemről ne döntsön egy olcsójános
2023. febr. 9. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
91%

Nem egészen értem ezt a helyzetet. Az átsorolás minden év júliusában van, hogyhogy most jött e-mail?


"Tilos látogatnom az órákat, ha FM kurzusos vagyok"

Mégis miért lenne tilos? Beülsz csendben és nem zavarsz. Előadáson kit érdekel, gyakorlaton meg biztos meg lehet beszélni egy gyakvezzel hogy bejárhass.

2023. febr. 9. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
8. Lekophatnál már a gyakoriról, szándékosan rendszeresen provokálsz.
2023. febr. 9. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!