Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Orvosi egyetemen tanulok,...

Orvosi egyetemen tanulok, ahol 1,35 millió a tandíj. Hogyan lehet az, hogy 2db vizsgakurzusért 1,1 milliót kell fizessek?

Figyelt kérdés

Átsoroltak önköltséges képzésre, mert nem sikerült 2db vizsgám, az egyik 8 kredites a másik 3kr.


FM kurzusba (vizsgakurzus) tudom felvenni a tárgyakat a következő félévben, ami azt jelenti, hogy nem is járhatok be, csupán a vizsgaidőszakban engednek vizsgázni.


Ennek a díja, a TJSz-ben meghatározva a tandíj 50%-ka, plusz a kreditenként 45.000ft, szóval 675.000+495.000ft, ami 1.170.000ft.


Ez mégis hogyan lehetséges?

Tilos látogatnom az órákat, ha FM kurzusos vagyok, és csak vizsgázni mennék be nyáron ebből a 2 tárgyból.

Hogyan kérhetnek egy ilyenért ennyi pénzt?


Nincs semmi lehetőségem, csak az, hogy fizetnem kell, ha folytatni akarom?

A fizetési határidő természetesen most vasárnap, az e-mail pedig ma érkezett…


2023. febr. 9. 16:16
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
0%
tényleg nevetséges hogy olyan ember megy orvosira aki nem képes ennyi pénzt kifizetni. másfelől nem csak az anyagi helyzet hanem a tanulmányi eredmény is siralmas ha megbuktál ezeken a tárgyakon. egy elit orvos (mint én vagyok) vígan elsőre abszolvál mindent de nekem 10 évnyi tandíj kifizetése sem okozna gondot. inkább menj ápolónak mert esetleg egy lecsúszott borsodi háziorvos leszel nem Top G sebész magánklinikán mint én vagyok
2023. febr. 9. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%
11. Te csak szeretnél orvos lenni, de csak a gyártósoron ábrándozol.
2023. febr. 9. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
84%
Kicsit hülyék adója szaga van, valóban. De hát tanulni kéne és nem csúszkálni.
2023. febr. 10. 05:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
100%

Megesik, hogy valakit átsorolnak, nem a világ vége. Nekem az egyik ismerősöm a legjobb tanuló volt gimiben, az orvosin meg megcsúszott 1-2 évet.

Gondolom diákhitel nem játszik, hisz azt félévente 1x folyósítanak, DE mindenképpen nézz utána.

Mondjuk ha nem ötödéves vagy, akkor nem érdemes felvenni, mert tényleg bazi drága lesz. 4-5+ millió hitellel indítani meg nem kellemes, bár a mostani orvosi fizetésekből már ki lehet csengetni rezidensként is gyorsan, ha a szülőknél laksz.

Talán az a legjobb megoldás, hogy újrafelvételizel és elfogadtatod a tárgyaid amik eddig sikerültek.

Kellemetlen egy helyzet, nem tagadom.

2023. febr. 11. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 xp ali ***** válasza:
Elég durva. De örülj, hogy kaptál kedvezményt. A tandíj nem kreditre van, hanem félévre.
2023. febr. 15. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!