Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A matematikatanár szakon...

A matematikatanár szakon mennyire nehéz a matek?

Figyelt kérdés

Mostanában eljátszottam a gondolattal, hogy továbbtanulok és másodállásba tanár lennék. Természetesen tudom, hogy ez hatalmas erőfeszítés és sok év, de készen állok rá.

A kérdésemet az szülte, hogy én magam programtervező informatika szakot végeztem egyetemen és ott majd belepusztultam a matekba. Ezért érdekelne, hogy mennyire követelnek matektanár szakon (általános iskolás tanár esetében), mert egyébként a középiskolai anyag emelt szinten simán ment (5-ös érettségit is írtam).



2023. febr. 12. 06:54
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Ha a program tervező szakot elvegezted a tanári szak menni fog.
2023. febr. 12. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ha megy a matek akkor nem vészes, viszont sokat kell gyakorolni,hogy készségszinten menjenek a feladatok :/
2023. febr. 12. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
62%

Nincsen különválasztva az általános suli felsős és a középiskolás tanári szak az új képzési rendszerben (legalábbis osztatlanon nincs), szóval ez mindegy.

Hát, én most húztam le az első félévemet, azt tudom mondani, hogy picit logikátlan a tárgyak felépítése. Lineáris algebrán pl egy csomó olyan dolog jött elő első félévben, ami anyag a bevezetés az algebrába és számelméletbe tárgyon, ami a tanárin második féléves tárgy, viszont matek bsc-n meg első féléves, és mivel velük összevonva volt az óra ezért az órát tartó tanárok úgy vették, hogy xy dolgot már mindenki tud, mert addigra előjött a másik órán. Közbe meg a fél csoportnak fingja nincs róla, mert tanáris. :D

De igazából eddig azt tudom mondani, hogy ha nem vagy pusztulat lusta gyakorolni (=értsd nem a zh napján akarsz mindent felfogni, begyakorolni), sőt, óráról órára készülsz, amiből van előadás és gyakorlat is, az előadás anyagát az azzal foglalkozó gyakorlatra már tudod, akkor nem egy teljesíthetetlen dolog.

2023. febr. 16. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!