Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szerintetek sikerülhetne...

Szerintetek sikerülhetne létrehozni egy eredményes, tömeges összefogást a matematikatanításért?

Figyelt kérdés

Úgy gondolom, hogy nagyon rossz helyzetben van az ország abból a szempontból (is), hogy milyen arányban van jelen a matematika, és a logikus gondolkodás a közoktatásban, és abból, hogy hogyan ítélik meg, hogyan állnak hozzá. Rengeteg gyerek, felnőtt utálja a matematikát, és ez a hozzá állás általánossá, elfogadottá vált. Én szeretném megszerettetni a gyerekekkel, ezzel egy eszközt adni a kezükbe, amiből biztosan profitálni tudnak majd az életben.

Tisztában vagyok vele, hogy léteznek olyan emberek, akik akaratuk ellenére sem képesek elsajátítani már az alapvető dolgokat sem, de nem hiszem, hogy egy a jellemző az ország 70%-ára. Az oktatás módján kellene változtatni.

Ha a kormány nem is hajlandó a hatalmas lexikális tudás helyett a logikus gondolkodásra tanítani gyerekeket, a kormányt megkerülve, interneten keresztül, szabadidős programokat biztosítva a gyerekeknek, mekkora sikert lehetne elérni?

Én nem vagyok tanár, de úgy érzem, hogy tennünk kell valamit annak érdekében, hogy változtassunk ezen a helyzeten.



2017. márc. 26. 08:51
 1/2 anonim ***** válasza:

Csupán szabadidős programokkal nem szólíthatsz meg elég gyereket. Mert azok közül, akikkel megutáltatja a tanár heti 4 órában a matekot, kevesen fogják a szabadidejüket is erre áldozni:S

Szerintem a mai középiskolai matekoktatás túl elvont, és kevés, a mindennapokban is használt tudást ad. A tanterven kellene elsősorban változtatni.

Persze onnan is nézhetjük, hogy ha pár gyerek szereti / nem utálja meg a matekot, már az is eredmény.

2017. márc. 26. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Tömeges összefogás lehetetlen. Tanulóközösséget vannak az országban, helyben lehet együtt dolgozni, küszködni, jobb életet adni a gyerekeknek. Én finanszírozok egy ilyet az unokaöcsémnek és megmondhatom neked, hogy a modern oktatás elterjesztése olyan kőfalba ütközik, amit elképzelni sem tudsz: a szülők elképesztő többsége meg vannak róla győződve róla, hogy az úgy volt jól, ahogy őket tanították (pedig nem, de nagyon nem), a tanárok pedig örömmel veszik ezt hiszen a frontális tanítás egyszerű. Ugyanakkor tanítani nem tanította meg őket senki. Nekem nagyon régen adott az ELTE egy tanári diplomát, sejtem mit beszélek.


Egyszerűsítek: [link]


> Egy nagyjából nyolcvan éve tévhitben él a magyar orvostársadalom jó része: az évtizedekkel ezelőtt végzett, tapasztalt orvosok a mai napig ajánlják, és ezt adják tovább fiatalabb kollégáiknak is, annak ellenére, hogy az orvosi egyetemen már réges-rég nem tanítják.



Így megy a tanítás is kivéve hogy a tanári egyetemeken még mindig gyengített kutatóképzés zajlik egészen kevés szakmai tárggyal kiegészítve. Megnézheted az egyetemisták tantervi hálóját, fent van a neten.

2017. márc. 26. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!