Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Kirughatnak a gimiből ha...

Kirughatnak a gimiből ha kiderül hogy terhes lettem?

Figyelt kérdés

Sajnos terhes lettem, szüleim már tudják, abortuszra fogok menni.

Anya azt akarja h senkinek ne mondjam el és kamuzzak h miért hiányoztam mert szerinte kirúgnak ha kiderül.

Tényleg így van? Mi köze hozzá az iskolának egyáltalán? Főleg így hogy nem fogom megszülni.



2023. febr. 14. 08:31
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
0%
11-es, szerintem félreérthettél. Nem pátyolgatok senkit. A kérdező most a saját bőrén érzi, hogy a döntéseknek következményeik vannak, és egészen biztosan másképp döntene, ha visszaforgathatná az időt. Én azzal nem értek egyet, hogy az iskolai nyilvánosság népítélete zúduljon egy fiatal lányra (aminek megvan a nullától eltérő valószínűsége, ha a hír elterjed). Egyrészt ez egyszerűen nem tartozik mindenkire, másrészt - függetlenül a kialakult helyzet okaitól, és az érintettek egyéni felelősségétől - jogállamban nem szokás a nyilvános megszégyenítést, mint büntetési módot alkalmazni. No meg ehhez a terhességhez két ember kellett, elég tisztességtelen lenne csak az egyik félen számon kérni mindent.
2023. febr. 14. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
73%

Persze, miért kellene elmondanod? Munkahelyeden ki is hirdetnéd? Tanuld meg, hogy a magánügyeidet tartsd meg magadnak. Pár napot nyugodtan kitalálhattok akár náthára hivatkozva is, nem hetekről van szó. Kirúgni nem fognak, de a tanáraid a jövőre nézve majd ennek megfelelően könyvelhetnek el, és majd nem adják meg a jobb jegyet, meg hasonlók. Simán lehet ilyen. Nálam annak idején egy felettem 2 évvel járó kilencedikes lány lett terhes, elvileg csak a legjobb barátnőjének mondta el, a gyakorlatban még én is tudtam, aki amúgy életében nem beszélt vele egy mondatot sem. Folyamatosan róla súgdolóztak az emberek, végül iskolát váltott. Nem kívánom ezt a megrázkódtatást senkinek. Mondanom sem kell, hogy a fiú neve ki sem derült, vagy a homályba veszett, mindenki csak a lányokat szólja ilyenkor meg. Szóval legyen eszed, ne mondd el tényleg senkinek, még a legjobb barátnődnek se.


Privátban ne írj senkinek, ne reagálj ilyen üzenetekre sem, sok ember mindig is bele akart szólni más dolgába!

Ez a te döntésed, a te életed, aki arra akar rábeszélni, hogy tartsd meg a szüleid terhére apa nélkül a gyereket, mindenféle keresztényi meg egyéb erkölcsre hivatkozva, az nem fog neked odamenni hajnali háromkor összetakarítani a hányást, vagy nem fog pénzt adni a gyerek dolgaira sem, vagy gondozni a gyereket, amíg te tanulnál. Épp az a baj az abortuszellenes törvényekkel a világ országaiban, hogy a férfiakra semmiféle kihatása nincs, a nők életével viszont rendelkeznek, ugyanakkor az állam segítséget nem ad a felneveléshez, nem támogat szakmában meg karrierben, az anyagi támogatás egyedül egy gyerek után meg szinte annyi, mintha nem lenne. Ellenőrzött egészségügyi intézményben az abortusz hosszútávú kockázata majdnem 0%. Ezt csak azért írtam most le, mert már rögtön szembejött olyan komment, ahol priviznének veled a témáról. Ha valaki találkozni akarna, azt végképp ne tedd!

2023. febr. 14. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat

Nem tervezem reklámozni, de a legjobb barátnőm, aki az osztálytársam tud róla, valamint a barátom is, aki másik osztalyba jár. Megbízok bennük hogy nem mondják el, de később bàrki bármikor elszólhatja magát vagy összeveszhetünk.

2023. febr. 15. 08:19
 14/20 anonim ***** válasza:
Szerintem sem rúghatnak ki, de én nem dicsekednék azért vele. Amikor odaadod az osztályfőnöködnek az orvosi papírt, hogy miért hiányoztál, kérd meg, hogy kezelje bizalmasan.
2023. febr. 15. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
51%

Egyébként csak érdeklődés szintjén, ha ennyit még névtelenül szabad tudni. Hány évesek vagytok?


Én szüleitek helyében ezek után biztos nem engedném hogy egy olyan csávóval együtt legyél, aki teherbe vág. Ennyire felelőtlen ő sem lehet, mert ez valóban két emberes sztori, bár mivel te vagy terhes, neked van vele több problémád, így neked jobban kellett volna ügyelni erre. Na mindegy, utólag valóban kár ezen rágódni. Én megbízni senkiben se bíznék, elmondani se mondtam volna senkinek, még talán barátodnak sem. Ebben a korban pláne lányoknál nagyon nem őszinte a legtöbb "öribari" viszony. Ha majd összevesztek egyszer és kiteregeti, simán tagadd le, és hordd el minden h.lye aljasnak, hogy hogy tud ilyen ökörségeket kitalálni. Xd

2023. febr. 15. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:

15 vagyok, baratom 16

mindketten hibaztunk, hulyek voltunk, okosabbak leszunk a jovoben

(kaptunk mar eleg fejmosast)

2023. febr. 15. 14:12
 17/20 anonim ***** válasza:

Ez még szomorúbb így. Még ha 17 18 vagytok, és már végzősök, azt mondanám nem annyira kellemetlen, viszont 15 évesen rohadtul tanulással kellene még foglalkozni. Nem tudom, nem vagyok én se egy boomer, 10 éve végeztem gimiben, 2013-ban, én ahogy visszaemlékszem nem volt jellemző 15-16 évesen kefélgetni, egy két csajnak volt csak barátja, akik jobb csajok voltak, ők ki is teregettek kb mindent, hogy mikor hogy dugnak stb, még ők is nagyobb elővigyázatossággal voltak. Mi ennyi idősen még csak simán összejártunk haverokkal, meg 16 évesen már beültünk néha szórakozóhelyre.


Én pl. ha lenne lányom, és ilyen helyzetbe kerülne, az a minimum, hogy gondoskodnék róla, hogy ez a kapcsolat itt véget érjen, biztos nem engedném ennyire felelőtlen h.lyegyereknek, hogy a lányom közelébe menjen.

2023. febr. 15. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
55%

#17

Már ezelőtt 50-60 éve is szexuálisan aktív volt ez a korosztály. Az igaz, hogy már az én kamaszkoromban ('60-as évek) sem volt gyakori a tiniterhesség. Ha belegondolok, akkor a szüleimébe ('20-as és '30-as évek) még gyakoribbnak volt mondható ez.


A kamaszoknál egyáltalán nem jó ötlet a tiltás, hisz akkor már dafke is találkozgatnának, csak titokban.

2023. febr. 15. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
56%

17-es: sok ilyen korú gyerek nem tervez elöre szexet, csak elkezdenek csókolózni, pettingelni, és ha kicsit jobban belemelegednek, simán elöforulhat, hogy szex is lesz belöle, adott esetben a "csak picit beteszem" akció, a srác meg azonnal elmegy az izgalomtól.


Másrészt nem nem értem, miért lenne csak a srác a problémás, a lányod ilyen esetben legalább annyira "felelötlen hülyegyerek" lenne, mint a fiú! Szóval ne játszd meg magad, föleg, hogy csak elméletben vagy okos.


Meg mindettöl függetlenül tilthatod öket egymástól, legfeljebb ezentúl átvernek, ha találkoznak.

2023. febr. 15. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
53%

"Másrészt nem nem értem, miért lenne csak a srác a problémás, a lányod ilyen esetben legalább annyira "felelötlen hülyegyerek" lenne, mint a fiú!"


Csak az nem az én h.lyegyerekel, ellenben sz enyémnek meg tudom tiltani, hogy találkozzon vele.



"Meg mindettöl függetlenül tilthatod öket egymástól, legfeljebb ezentúl átvernek, ha találkoznak."


Pláne, hogy normális szülő el sem engedi 15 évesen a gyerekét szinte sehova, meg csak úgy. Nemtom hogy találkozna titokban...


Egyébként meg rohadtul tévedés ez, hogy ennyi idősen már rég szexuálisan aktív a többség, statisztika szerint valóban az van, hogy a 15 évesek fele már túl van szexuális élményeny ez nem tudom hogy jött ki. Olvassatok vissza kérdéseket szexualitás témában itt is, meg nézzetek szét magatok körül. Nálunk gimibe 10 osztályig az osztály 90%-a szűz volt kb, egyszerűen látszott rajtuk, fiúk többségének se barátnője nem volt, se semmi, lányok közül volt csak 2 jobb csaj, akiknek volt baràtjuk, azok is idősebbek voltak 3-4 évvel. Fiúk ennyi idősen nagyrészt szinte tuti h éretlenek, és nincsenek kész erre, max utolsó évben, amikor már 18 évesek. Egész suliban csak vagy 2 vagányabb fiú volt, aki már köztudottan nem volt szűz 15 évesen, ők tényleg jól is néztek ki, és rohadtul gazdagok is voltak, àtlag tizenéves fiúk manapság éretlenebbek, lányok hamarabb veszítik el talán, ők is inkább idősebb pasikkal. Szóval egyáltalán nem általános. Régen kb. semmi életük nem volt az embereknek, nem volt se pc, se ps, se xbox, se mobil, kb annyi örömük volt, hogy keféltek, mint a nyulak, ezért születtek nyakra főre gyerekek, ettől még nem ez a normális.

2023. febr. 15. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!