Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Tanárok, miért van ez ??

Tanárok, miért van ez ??

Figyelt kérdés

Miért van az, hogy ha egy gyerek rossz jegyet/ beírást kap a tanártól, akkor rögtön ír a szülő, magyarázatot kér, vagy neadjisten meg is jelenik másnap reggel az iskolában, és próbalja a gyereket áldozatnak beállítani...

Miért?



2023. febr. 14. 16:19
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
...és már ott tartok, hogy nem merek lassan 3-as érdemjegynél rosszabbat adni, illetve beírást meg pláne nem. A szülők általi konfrontáció emiatt plusz stressz forrás.
2023. febr. 14. 16:21
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Azért, mert szülő, és bolondul a gyerekéért.

Sok olyan tanár van, aki amikor szülő, ...

2023. febr. 14. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 NTBS ***** válasza:
84%
Nem jó az intézményvezető. Nálunk a szülő nem jöhet csak úgy be. Bejelentkezik, időpontra jön.
2023. febr. 14. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

3-as

Nálunk is így van, de ma reggel ott várt az iskolában.

Már ott tartok, hogy inkább nem adok semmi negatívat, és megkímélem az idegrendszerem az olyan szülőktől akik szeretik a gyermeküket áldozati szerepben feltüntetni.

2023. febr. 14. 17:04
 5/14 anonim ***** válasza:
55%

Mert 3 opciója van a rossz jegy megmagyarázására:

- ő ront el valamit

- a gyerek rontott el valamit

- te rontottál el valamit


Attól függően hogy milyen szakos vagy, könnyen tudod cáfolni az utolsót a szülőknek (lehet azért mert matekos voltam, de a sinus tételt hamarabb ledugom egy szülő torkán mint a stílushibákat).

Ha nagyon okoskodnak akkor rakd eléjük a gyerekük dolgozatát, és ha ennyire szakértők, mutassanak rá arra, amit másképp pontoztak volna, vagy fogadtak volna el.

Ha nagyon kitartóak, és "rosszul állítottad össze a dolgozatot" akkor kérd meg hogy állítsák össze ők, úgy ahogy szerintük fair. Ahányszor a válasz "nem tudom" vagy valami blőd hülyeség, mondhatod "vagy csak az a baj hogy Bubuka nem olyan okos, mint amikor 3 évesen nem ette meg a gyurmát?". Aláírom, energiaigényes, de egy idő után nem fognak többet panaszkodni, senki se szereti ha kiderül róla hogy idióta.

2023. febr. 14. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
49%

Nézd, ha téged ez frusztrál, akkor ne adj hármasnál rosszabb jegyet. Csupa hármassal úgysem jut senki sehová, a te életed, idegrendszered meg fontosabb. Akkor adj csak rosszabbat, ha tényleg 0 valaki.

De amúgy meg azoknál a gyerekeknél, akiknél a szülő hajlamos bejönni, fotózd le a dolgozatát. Ott simán 5 percben összefoglalhatod, hogy mire miért nem kapott pontot, és ez egyébként itt meg ott hangzott el az órán/tankönyvben. Ne izgasd fel magadat. Ne hagyd, hogy hatalmaskodjanak feletted.

2023. febr. 14. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

A legutóbbi ( tegnapi ) eset egy szaktanári beírás miatt lett. A beírásban megindokoltam, hogy miért kapja. Erre reggel az iskolában várt. Szerinte hibáztam, az ő gyereke otthon nem olyan, nem hagyja ennyiben, megy az igazgatóhoz stb.


(A gyerek az órámon folyamatosan beszélgetett, sokadig rászólasom után kapta a beírást. Visszafeleselt, képembe röhögött. Ez az ami feltette az i-re a pontot.)

2023. febr. 15. 06:57
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Az ilyen szülők azt gondolják, hogy ők a világ közepe, mindig nekik van igazuk, ők tökéletesek. Tapasztalataim alapján sajnos nem lehet velük mit kezdeni.

Én egy ilyen után iskolát váltott.

2023. febr. 15. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
8-as. De ilyenek minden iskolában vannak, hiába váltanék
2023. febr. 15. 13:22
 10/14 anonim ***** válasza:
53%
Én egy alacsonyabb színvonalú iskolában találkoztam sok (tényleg sok!) ilyen szülővel, átmentem egy már-már elit suliba, sokkal jobb a helyzet. Nem csak a gyerekekkel könnyebb, a szülőkkel is. De igen, sajnos a probléma sehol nem fog megszűnni.
2023. febr. 15. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!