Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Érettségi szóbeli tételeket...

Érettségi szóbeli tételeket elég könyvből megtanulni?

Figyelt kérdés
Töriből és magyarból is gondoltam rá hogy veszek szóbeli tételes könyvet, de nemtudom, az elég jó -e ha csak azt tanulom meg vagy inkább nekem kellene kidolgozni a tételeket?

2023. febr. 15. 19:28
 1/5 anonim ***** válasza:

Elméletileg az is jó ha könyvből tanulsz, de középszinten iskolánként eltérőek a szóbeli tételek, így nincs rá garancia, hogy egy könyveben benne lesz az összes tétel ami neked kell.

Illetve talán azért jobb ha te dolgozod ki, mert azalatt is tanulod és jobban megmarad úgy az anyag ha le is írod, nem csak olvasod.

2023. febr. 15. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Töri írásbelihez vannak jó könyvek amikbe csak a lényeg van benne és az alapján 80% feletti írásbeli garantált. Szóbelihez olyan könyv nincs (szerintem) amibe csak a lényeg van benne és elegendő információt tartalmaz, ezért én egy szorgalmas osztálytárs órai jegyzetét elkértem és megtanultam.


Irodalom szóbelin novellát, verset ... kell értelmezni főleg, ott a saját szavaidal kell beszélni a művekről tehát célszerű ha te magad dolgozod ki.


Nekem töri írásbeli 86%, töri szóbeli 100%, irodalom szóbeli 94%.

2023. febr. 15. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

#2-es vagyok, könyvet amit ajánlok:


Dr. Boronkai Szabolcs Érettségi témakörök vázlata történelemből – középszinten – A 2017-től érvényes érettségi alapján (én ebből tanultam annak idején)


pdf: [link]

2023. febr. 15. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Én is abból tanultam amit a #3as írt, s 100% lett a szóbelim.
2023. febr. 15. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én könyvből szoktam (plusz néha Wikipédia kiegészítés gyanánt), írok egy rövid vázlatot a tömör lényegről, kulcsszavakat belesűrítve.
2023. febr. 22. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!