Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Óbudai egyetem gazdaságinforma...

Óbudai egyetem gazdaságinformatikáján tényleg csak 280 a ponthatár?

Figyelt kérdés
Az elmúlt éveket visszanézve a felvi.hu-n 280-at ponthatárként. Reális ez? Illetve ha van valakinek bármilyenfajta tapasztalata vele, szívesen meghallgatnám!

2023. febr. 16. 22:31
 1/8 A kérdező kommentje:
*ír, kimaradt.
2023. febr. 16. 22:33
 2/8 anonim ***** válasza:
9%
Igen épp azért olyan alacsony a ponthatár mert nagyon gyenge színvonalú a képzés, gyenge képességű hallgatókkal és gyenge tanári karral
2023. febr. 16. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Attól függetlenül várom mások tapasztalatait is! Esetleg ha valakinek van az óbudai biztonságtechnikai mérnökről is tapasztalata, azt is szívesen meghallgatom. Valamiért ott is csak 280 a ponthatár.
2023. febr. 16. 23:08
 4/8 anonim ***** válasza:
81%
Ha 280 pont is elég, az csak annyit jelent, hogy a szak több embert is várna akár alacsonyabb ponthatárral is, de a törvényileg előírt 280 pont alá nem lehet vinni. Igazából ez a felvételi pont csak annyit reprezentál, hogy feltehetően van máshol hallgatók által "jobbnak" ítélt képzés és főleg oda jelentkeznek a "legjobbak", de biztos az óbudaira is nagyon sok magas pontszámot elérő ember megy. Amúgy egy ember felvételi pontszáma semmilyen hasznos egyetemi tudást nem reprezentál, lehet hogy nagyon ügyes lesz az egyetemen, de a korábbi évekből tudja, hogy felesleges nagyon készülnie az érettségire mert úgyis fel fogják venni (ezek azok az emberek aki 400 pontot minimális energia ráfordítással el tudnának érni, de mivel lusták ezért 320-350 pontot érnek csak el).
2023. febr. 16. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Jelenleg 325 pontom van, idén javítom ki az Emelt informatika érettségit. Sajnos nem fordítottam elég figyelmet az érettségi vizsgákra, viszont egyetemre változtatni fogok ezen a rossz szokáson és komolyabban veszem a tanulást. Egyszerre érdekel az informatika és gazdaság, emiatt jelöltem meg a gazdaságinformatikát, az óbudai lenne a cél. Van azért valamennyi tapasztalatom programozásban is, szóval nem teljesen 0 tudással mennék.(php,c#, javascript) Remélhetőleg nem idén fog drasztikálisan emelkedni a ponthatára az új pontszámításnak köszönhetően. Illetve köszönöm az előző választ!
2023. febr. 17. 00:18
 6/8 anonim ***** válasza:
0%

"Sajnos nem fordítottam elég figyelmet az érettségi vizsgákra, viszont egyetemre változtatni fogok ezen a rossz szokáson és komolyabban veszem a tanulást"


Bla-bla-bla az egyetemisták 99%-a így indul neki, aztán a fele be sem fejezi. Őszintén szólva 325 pont az nagyon kevés és ez nem csak a szorgalmon múlik hanem az értelmi képességen és IQ szinten is. Én sem tanultam fél órát sem az érettségire mégis 450 ponttal vettek fel.


Nem is értem mégis mit lehet készülni egy irodalom szövegértésre vagy fogalmazásra? Szintén egy törit hogy lehet elrontani? Atlaszból simán kinézel mindent. Matek ugyanez csak a függvénytáblázatból nézed ki. Semmit nem gyakoroltam rá csupán a szöveges feladatot lefordítottam a matek nyelvére és kikerestem a függvénytáblázatból a képleteket amiket beírtam a számológépbe és láss csodát 96% lett bármiféle gyakorlás nélkül.


Programozáshoz ugyanez a készség kell, nem tanulni kell hanem megérteni a problémát majd megalkotni rá egy lehetséges megoldást és ezt implementálni a "számítógép nyelvén". Most ha csak megtanulsz egy programozási nyelvet, de hiányzik belőled az alap problémamegoldó készség akkor nem fogod vinni semmire. Nem a programozási nyelvek ismerete a nagy érték hanem a komplex gondolkozásmód.


Attól függetlenül add be az egyetemre meg készüljél de ez a 325 pont arról ad tanúbizonyságot hogy a szükséges készségek hiányában vagy amit nem fogsz kompenzálni azzal hogy tanulsz. Ez nem jogi egyetem hogy ész nélkül bemagolod a jogszabályokat és kész, itt érteni kell a dolgokat és nem mindegy hogy valamit 10 perc vagy 3 nap alatt oldasz meg.

2023. febr. 17. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
86%
Igen. Ez csak annyit jelent, hogy nagyobb az adott szak befogadóképessége, mint ahányan jelentkeznek rá.
2023. febr. 17. 03:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nyilván a pénz miatt tartják lennt a ponthatárokat, hogy minél több felvehető jelentkező legyen. Tudjuk jól, hogy állambácsi nem szeret pénzt adni semmire, de ha sok hallgatója van egy egyetemnek, akkor azt jobban támogatja az állam, tehát az érdekük az, hogy minden évben felvegyék a lehető legtöbb embert (nyilván csak minimális presztízsromlást szem előtt tartva), mert kell a pénz, hogy oktatni tudjanak, megy egyebekre.


A villamosmérnöki alapképzések ponthatáraival tudom párhuzamba állítani: BME-VIK 310 pont, OE-KVK 280 pont stb. Ezek a nevetségesen alacsony számok nem azt tükrözik, hogy ha 311 vagy 281 pontot összekalapálsz valahogy, akkor alkalmas vagy villamosmérnöknek, hanem azt, hogy nagy eséllyel fel vagy véve (a felvételizők pontszámrangsora alapján), és feltehetően majd jól kibuksz. Reális esetben, a BME és az OE is min. 50 ponttal meg kellene, hogy emelje a ponthatárait a legtöbb képzésén (és még talán az is karcsú lenne), ugyanis akárhogy is nézzük, minden szakon érzéket, szorgalmat és teljesítményt várnak el a képzés sikeres befejezéséhez, és az ezen készségekre vonatkozó információt pedig a felvételi pontszámaidból igyekeznének kinyerni.


Sajnos ezek a "kamuponthatárok" csak arra jók, hogy pont a legalkalmatlanabbak ne jussanak be legalább, cserébe jól összezavarják a statisztikákat, a közhiedelmet, és a felvételizőket egyaránt. De ismétlem, a mindenkori pénzügyi helyzet indukálja ezeket a nevetséges dolgokat.

2023. máj. 31. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!