Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Az ELTE-n a "teljes képzésre...

Az ELTE-n a "teljes képzésre vonatkozó, kreditekkel nem súlyozott kumulált hagyományos tanulmányi átlag" -ot hogyan számítják ki?

Figyelt kérdés
A hagyományos úton történő felvételihez lenne szükségem egy képletre, vagy akár mintára, mivel a jelenlegi egyetemem nem tud ilyen dokumentumot kiállítani. Sajnos a TO. hetek óta nem válaszol, többszöri megkeresésre sem.

2023. febr. 23. 23:19
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Ez a sima mezei átlag, a létező legegyszerűbb. Összeadogatod a jegyeid értékét, és az eredményt elosztod annyival ahány darab jegyről szó van.
2023. febr. 23. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
21%
Értő olvasás nem az erős oldalad!
2023. febr. 23. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm 1-es! Értem. Engem leginkább a kumulált szó zavart meg, tehát ebben az esetben az mit jelenthet. Összeadom az összes eddigi félévem összes jegyét és elosztom az összes tárgyammal, amiből jegyet kaptam, vagy félévente kapok ugyan ilyen módon egy átlagot és azokat adogatom össze, majd osztom a teljesített félévek számával?

Igaz tizedesjegyek különböznek, de más az eredmény és nemtudom a felvételinél mi számít, hiszen továbbra sem válaszolnak.

2023. febr. 27. 18:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!