Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Normális hogy azt érzem az...

Normális hogy azt érzem az egyetemen hogy túl buta vagyok hozzá?

Figyelt kérdés

Orvosira járok, ez az első évem, de már szeptember óta így érzem magam. Annyira sok mindent nem értek, és úgy érzem mindenki sokkal okosabb mint én. Emiatt teljesen motiválatlan is vagyok, pedig gimiben folyamatosan jól szerettem volna és tudtam is teljesíteni, itt meg küszködök csak folyamatosan. Ezt szeretném csinálni és ez érdekel, de nem olyan mint amilyennek képzeltem, mert egyik tárgy sem fogott meg ebben az évben.

Akik most többedévesek, normális ez az érzés vagy tényleg nem vagyok idevaló?



2023. febr. 26. 17:48
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Kb ilyen az elsö felev. Mivel suliban egyszeru jonak lenni, emiatt kb 0 tanulassal lehet 5ösnek lenni. Azutan bejon az egyetem, es ott mar kell tanulni alltalaban az 5osert, es osszekerulsz olyanokkal akik mind osztalyelsok voltak, igy egy szinten vagy veluk, vagy akar feletted is vannak. De igazabol aktivan kell tanulni es figyelni es ugy megy az egyetem.
2023. febr. 26. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
86%
Nyugi, egyetemen csak az első 3 év szívás.
2023. febr. 27. 05:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
98%
Ez teljesen normális. Ugyanígy éreztem magam az első évben. Ha nem is évfolyamelsőként, de summa cum laude diplomát szereztem, és Oxfordban szereztem PhD-t. Tarts ki, mindig adj bele 110%-ot, törekedj a megértésre, legyél bent minden órán, ne késs el, és örülj, amikor azt látod, hogy a mai előadáson 10 perccel később vesztetted el a fonalat, mint az előzőn. Az egyetem mindekit megtör, ami alatt azt értem, hogy valahol lezajlik az a folyamat, ami egy 18 éves fiatalból olyan embert farag, akikre a betegek rá merik bízni az életüket. Sosem lenne belőled alázatos orvos, aki képes elismerni a képességeinek a határát, ha nem éled át ugyanezt az egyetemen. Ez a folyamat része. Tarts ki. Negyedévnél már túl leszel a nehezebbik felén.
2023. febr. 27. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
3-asnak igaza van, én nem orvosit végeztem, de a folyamat, amit leírt, stimmel.
2023. márc. 4. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!