Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi történik egyetemen, ha...

Mi történik egyetemen, ha kiderül hogy nem én írtam alá a katalógust? Egy kötválról van szó

Figyelt kérdés

2023. márc. 1. 00:25
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
91%

Semmi

Forras: 5ev egyetem

2023. márc. 1. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
87%
Alapvetően semmi nem történik, csak gerinc kérdése, ha ezt valaki megteszi, vagy nem.
2023. márc. 1. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
9%

Hivatalosan és jogilag az, hogy eljárás indul okirathamisításért az ellen, aki aláírta helyetted.


Gyakorlatban általában semmi, bár azért ezzel nem játszadoznék a helyetekben. Egyetemen már nagykorú, azaz teljesen cselekvőképes, és főleg: teljes büntetőjogi felelősséggel rendelkező emberek vannak.

2023. márc. 1. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
11%
Ja, meg adott esetben ellened is eljárás indul felbujtóként, ha te kérted meg, hogy írja alá helyetted.
2023. márc. 1. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
97%

Egyszer régen, egy nagyon messzi galaxis sosem létezett városának jogi karán történt az eset: a római jog előadás hétfő reggel 8kor kezdődött, előadáson a hallgatói létszám a neptunban 200 közeli volt, azonban az óra látogatottsága finoman szólva sem volt teltházas. Az oktató gondolt egy merészet és körbeküldött egy jelenléti ívet a jóindulattal is alig 50 fős hallgatóságnak. Mire az oktatóhoz visszaért a papír, 100+ fő neve került felírásra a lapra. Az oktató tekintete kimeredt mikor meglátta a jelenlétit, megköszörülte a torkát, kihúzta a tanári asztalnál lévő széket, leült és végtelen eleganciával névsor olvasást tartott. Komoly retorzió nem lett belőle, csak egy közel félórás hegyibeszéd, illetve a következő ZHnál +10 pont azoknak akik nem voltak jelen, de felkerült a nevük a jelenlétire, illetve -10 pont a ZHból azoknak akik jelen voltak az előadáson és lelkesen felirogatták a távol maradókat.


A fenti történet természetesen csak a képzelet szüleménye, a valósággal való bárminemű egyezése csupán a véletlen műve!

2023. márc. 1. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
97%
100-ból 99 esetben az égvilágon semmi nem történik. Nálunk ilyen pontlevonás nem volt, csak névsorolvasás volt, és kihúzta a tanár azt, aki "mégsem" volt jelen. Aki büntetőeljárással fenyeget, az most nem tudom, hogy csak ijesztgetni akart vagy trollkodott, de a világon ilyen szerintem sehol nem történt soha. Még a vizsgákon elkapott csalások is az egyetem belső fegyelmi tárgyalása elé kerülnek, már amikor egyáltalán kerülnek, legtöbbször inkább csak automatikusan egyes.
2023. márc. 1. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
0%
Egyáltalán nem trollkodtam. Nálunk még középiskolában indult hasonlóért büntetőeljárás kettő diák ellen.
2023. márc. 1. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
97%
Hát én nem tudom miféle középiskola volt az, de egyetemen ilyenről még életemben nem hallottam. Az én általános iskolás-gimis éveimben nem is volt katalógus, mert azt a 20-25 ember, aki egy osztályba járt, azt ismerték a tanárok, nem is lehetett volna ilyennel trükközni, értelme sem lett volna, ráadásul az iskolai naplóba nap elején bekerült a hiányzás, teljesen felesleges lett volna később bármit behazudnia bárkinek. És amúgy mi lett az ügy vége? Közokiratnak csak az számít, amit jogszabályi rendelkezéseknek megfelelően állítottak ki, és szerintem a jelenléti ívek nem azok, eleve nem hiszem, hogy hárhol bármilyen leírás van a jelenléti ívek formájára, tartalmára, így annak a hamisítása miatt büntetőeljárás - eredményesen - nem hiszem, hogy végződhetett. (Nálunk még egyetemen is gyakran csak egy sima üres papírlap lett körbadva, hogy írjuk alá, meg egy dátum volt még rajta.)
2023. márc. 1. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
0%

Ha egyszer bűncselekmény, akkor bűncselekmény. Hogy az iskola tesz-e feljelentést az ügyben, illetve foglalkozik-e vele, az más kérdés. Ha feljelentik, akkor lesz eljárás, ha szemet hunynak, akkor nem lesz. Ennyi.


Nálunk a középiskolában az igazgató berágott, és feljelentette a diákokat, mert rendszeresen a szüleik helyett írták alá az ellenőrzőt, illetve orvosi igazolást is hamisítottak (ez ráadásul durvább dolog).


Végül szerencséjükre "csak" megrovásban részesítette őket a bíróság, viszont az iskolából kirúgták őket.

2023. márc. 1. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
0%

Amúgy a magánokirat hamisítás is bűncselekmény, pláne, hogy a felhasználása az adott esetben megvalósíthat akár intellektuális közokirathamisítást is.


A mi esetünkben viszont az orvosi igazolás és az ellenőrző is közokiratnak számított.

2023. márc. 1. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!