Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Milyen fizikai férfi szakmát...

Milyen fizikai férfi szakmát lehet végezni nőként is sikeresen?

Figyelt kérdés

Csoportvezető vagyok a cégemnél, de sokszor untat a munka, nagyrészt kinn dolgozom szabad ég alatt amúgy :). Tervezzük a gyermeket 2-3 éven belül, de nem tudom, hogy szülés után bármikor is vissza jönnék e ide. Olyan személyiség vagyok sajnos, hogy sokáig sehol nem maradok meg, mindig másra vágyom. Jelenlegei munkahelyemen egy éve vagyok, de nagyon unom.

Gondoltam rá, már elmúltam 25, esti suliban munka mellett elvégzek valami szakmát. Őszinte leszek, kihívás miatt csinálnám. Mármint magam felé, ha egyszer elkezdi valami izgatni a fantáziám, nehezen hagy nyugodni. Na meg persze nem mellékes, hogy tudnék ezt azt a házon csinálni. :)


Ilyenek azok, amik nekem nagyon érdekesnek tűnnek:

Burkoló, szigetelő, festő (bár rajzolni, Mickey egeret festeni nem tudok) és villanyszerelő. Ezek mind (a villanyszerelő kivételével) 1 éves képzések. Ti mit tanácsolnátok nekem, azon kívül, hogy felejtsem el?

Nem feltétlenül vállalkoznék vele, már csak unalmamban is megcsinálnám akár mindet.


De ha mégis vállalkozásba fognék vele, melyik lenne nőnek megfelelő?


2023. márc. 19. 20:23
 1/7 anonim ***** válasza:
29%
hentes, buszsöfőr, belovagló, pék, postás, ezek férfi munkák, de ismerek nőket ezekben a szakmákban
2023. márc. 19. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
92%
Ismerek nőt, aki asztalosnak tanult, és nagyon szereti.
2023. márc. 19. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem olyat válassz, aminél kisebb a szerepe a konkrét fizikai erőnek. A villanyszerelő pl. jól hangzik, ott szerintem nem kell nagyon erősnek lenni, ész inkább kell hozzá, ha komolyan akarod csinálni. Egyik ismerősöm már üzemeknek tervezi és kivitelezi az elektromos rendszert, na az már jó pénz, igaz ő férfi. Viszont a konkrét fizikai munkát inkább már csak felügyeli, az emberei végzik.

A burkoló az se annyira vészes fizikailag, max. egyszerre kevesebbet cipelsz, de oda kell a kézügyesség. Viszont jól lehet vele keresni és keresett is.

2023. márc. 19. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
19%

“sokáig sehol nem maradok meg, mindig másra vágyom.”


Majd, ha gyermeked lesz, ez meg kell szűnjön. A biztos egzisztencia előbbre való, mint a hóbortjaid.

2023. márc. 20. 03:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
27%
Elmondanád kedves kérdező, hogy az egyes miért van lepontozva?????
2023. márc. 20. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

5. Az nem csak a kérdezőn múlott, de én se értem


Amúgy meg olyat válassz ami tetszik. Bármilyen szakmában lehet érvényesülni, csak el kell fogadni hogy neked 2x annyit kell felmutatni mint egy férfinek. Fizikai munkát akkor válassz ha bírod a fizikai melót, úgyhogy amit mondtak páran hogy majd kevesebbet viszel stb az szerintem nem túl releváns. Én is nő vagyok félig szellemi félig fizikai munkát végzek, senkit nem érdekelne ha nem bírnám el az adott tárgyat, sőt, még el is könyvelnének alkalmatlannak. Tipikus férfi szakma az enyém, nagyon kevés nő futott be. Sokkal többet kell teljesítsek mint a pasiknak, és közben azon is igyekezni kell, hogy ne általánosítsanak "szép, aranyos kislánynak, akit meg lehet b***ni, de másra nem igen jó".

Szóval, olyat válassz ami tetszik és ha komolyan gondolod akkor feketess bele sok energiát és bizonyítsd be hogy ott a helyed. Sok sikert

2023. márc. 20. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

5

Nem én százalékoltam le, ráaadásul négy leszázalékolás is van rajta. Úgy látszik, valaki rajtad és elsőn kívül el is olvasta a kérdést.

Mondom a szakmákat, amik ÉRDEKELNEK mégegyszer: Burkoló, szigetelő, festő és villanyszerelő.

2023. márc. 20. 17:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!