Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ennyire rossz a tanárok helyzete?

Ennyire rossz a tanárok helyzete?

Figyelt kérdés
Idén már a 2.tanárom megy el, illetve volt olyan tantárgy, ahol évente cserélődtek a tanáraim

2023. márc. 20. 09:30
1 2 3
 1/29 Kólauborkával ***** válasza:
92%
Az építkezéseken azok akik csak állnak és bámészkodnak egész nap, gondolom láttál már olyat, na azok többet keresnek, mint a tanáraink. Szerinted akkor mennyire rossz a helyzet?
2023. márc. 20. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
81%
Igen, ennyire. Egyrészt nagyon keveset keresnek (önmagában is, de ha figyelembe vesszük, hogy mennyit kell tanulnia és dolgoznia valakinek ahhoz, hogy tanár legyen, pláne), másrészt rengeteg plusz munkájuk van az órák megtartásán kívül (egy rakat adminisztráció, órára készülés, dolgozat készítés és javítás, értekezletek, portfóliók, stb), harmadrészt egyre kevésbé kreatív munka... lényegében szóról szóra megmondják, hogy mit, miből és hogyan kell tanítanod. És mindezekre jön az, hogy a társadalmi megbecsültségük is a béka valaga alatt van, mert az, aki ezekbe nem lát bele, csak annyit érzékel, hogy itt vannak a tanárok (akiket amúgy is mindenki utált, mikor iskolás volt), heti 20*45 percet kell csak tanítaniuk, mellette csomó szabadságuk van, hiszen ősszel-tavasszal is 1-1 hét, télen 2 hét, nyáron meg 3 hónap... és még van képük folyamatosan panaszkodni. Ennek persze semmi köze a valósághoz, de lehet hergelni ellenük mindenkit.
2023. márc. 20. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
84%

Ennél rosszabb és csak még rosszabb lesz a helyzet.


"volt olyan tantárgy, ahol évente cserélődtek a tanáraim"


Megnyugodhatsz, ennek lassan vége lesz. Hamarosan nem lesz kire lecserélni ezért csak eltűnnek majd de új nem lesz.

2023. márc. 20. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
99%
Maga az oktatás van kritikus állapotban, ebbe beleértendők a tanárok helyzete is.
2023. márc. 20. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
97%

Igen.


Én csak pályakezdő vagyok és imádnak a diákok, és bárcsak meg lehetne ebből élni... De nem.

Semmi jövőképet nem ad a tanárság, kb. tényleg arra elég a fizetés hogy fenntartsd magad, de gazdag pár vagy alád rakott ház nélkül sehova nem tudsz jutni...

Nyilván rátesz az is hogy még plusz órákat kell vállalnod aztán így tényleg semmi szabadidőd nincs, legalábbis nekem pályakezdőként nincs...


És a legszomorúbb az egészben, hogy egyetem mellett szinte többet kerestem mint most. :/

Úgyhogy eldöntöttem hogy sajnos én sem fogok maradni és sok Velem egykorú ismerős sem.

De én tényleg titeket, diákokat is sajnállak, mert járna nektek az oktatás, és egyszerűen képtelenek felfogni, hogy mitől fogsztanak meg :(

2023. márc. 20. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
100%

Borzasztó a helyzet és ha nem történik változás akkor ez csak rosszabb lesz.


1. könyvek amikből oktatniuk kell azoknak a minősége silány (papírt pazarolni felesleges olyan rossz)


2. rengeteg adminisztrációs munka


3. társadalmi megbecsülés tragikus


4. épületek és felszerelések állapota tragikus


5. fizetés is borzasztó


6. ...


Nagyobb oktatási szabadságot kéne adni a tanároknak és jobb fizetést azonnal és így szépen lassal feltöltődének a tanári helyek, mert mennének diákok tanárnak, esetleg régiek visszajönnének a pályára. Fizetésre egy javaslat, KSH szerint a magyar netto átlagkereset 2022 novemberében 387800 Ft volt, ekörül kéne lennie egy kezdő tanár fizetésének.

2023. márc. 20. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
82%

Szerintem ez a fizetés javítana a helyzeten, de ha tényleg változást akarunk akkor jobban kell most már emelni. Most szép és jó lenne egy ilyen emelés de mi lenne a garancia arra, hogy 2 év múlva nem tartanak majd ugyan ott?


A bizonytalanságot amit felépítettek a sok lejárató kampánnyal és a tüntetések ignorálásával azt ellensúlyozni kéne szerintem, hogy valóbban csábító legyen. Aztán ott van még a fizetés X évvel ezelőttihez rögzítésének teljes eltörlése és az, hogy mivel a tanárok képzik a következő generációkat ezért jó lenne, ha a legjobbak képeznék ki a jövő dolgozóit. Az egyre javuló és fejlődő tendenciát kéne elérni. De minek menne el például egy mérnök tanítani ha 100x könnyebb a munkája (látom mennyit és miket dolgoznak a tanárok és mérnökként jól rálátok a mérnöki munka körre is)?

2023. márc. 20. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
100%
A lányom évfolyamán 19-ből 5-en végeztek két évvel ezelőtt és 3-an nem dolgoztak egyetlen napot sem a közoktatásban és nem is akarnak. Azonnali nagyarányú bérrendezés és a terhek csökkentése kellene első körben és így esetleg a pályaelhagyók egy része visszamenne tanítani. Ha ez nem következik be, akkor a közoktatás, mint olyan egy silány szabadidős tevékenység lesz-. aki fizetni tud, annak lesz csak esélye jó iskolába járatni a gyerekét. Ez ma már tendencia.
2023. márc. 20. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
100%

Párom, tesóm tanár.

Spórolósan meg lehet élni a havi 230.000-ból, ha van hol laknod.


De mindketten kezdenek besokallni.

Az adminisztráció sok, egyikük sem csinálta mag a ped 2-höz való portfóliót, mert több hetes, inkább több hónapos munka.

A kormány lejáratókampányának IS köszönhetően még nagyobb lúzernek kezelik őket a tanulók és a szülők is.

Rendszeres hogy a gyerekek és szüleik felelősségre vonják, fenyegetik a tanárokat. Jobb esetben csak azzal, hogy bepanaszolják az igazgatónál, tankerületnél, rosszabb esetben a tanár "testi épsége kerül mérlegre", de tettlegességről is hallottam már, amivel a tanár nem ment rendőrségre, elintézték az iskolán belül.


Az igazolt fogyatékosokat (sni, adhd, stb) nem lehet megbuktatni, mert a tanárt veszik elő.

Így az írástudatlan tanulókat is átengedik.


Az állati viselkedésű pszichopata tanulók szintén tudják, hogy nem fogják őket megbuktatni és mindent megengednek maguknak.

(Nem a nem tanulás, hanem a többi diák tanításának a gátlása a probléma)

A kedves szülőket meg nem zavarja az intő, megrovó stb, megvonja a vállát "Rikárdó apukája, a Gazsi" és azt mondja, hogy az én fiam én is ilyen voltam.


A tanár/iskolakezében semmi hatékony fegyelmezési lehetőség nincsen a rendszeres rendbontó, tanköteles, területileg oda tartozó diákok esetén.

2023. márc. 21. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 Senior Séf ***** válasza:
80%
Égig érő elhivatottság kell, hogy valaki megmaradjon a pályán.
2023. márc. 22. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!