Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Programtervező inf. FOSZK...

Programtervező inf. FOSZK képzéssel lehetek webmester/webfejlesztő, vagy valami hasonló?

Figyelt kérdés

2023. márc. 26. 19:09
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
23%
Webfejlesztő igen valami kisebb garázscégnél fillérekért, komolyabb helyek viszont a FOKSZ-os önéletrajzokat kukázzák
2023. márc. 27. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Ugyanezt csinálják a BA-mmal már egy éve, mihez kezdjek magammal? Még egy alapszak már nem fér bele. És tényleg az említett dolog érdekel, legalább informatika.
2023. márc. 27. 02:06
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Udemy kurzus, meg referenciamunkák gyártása.

Aztán előbb-utóbb lesz munka.

FOSZK max. azért jó, mert aktív hallgatói jogviszonnyal felvesznek gyakornoknak, utána meg úgy is csak a tapasztalat számít majd.

2023. márc. 27. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Milyen BA-d van?
2023. márc. 27. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
1 mennyit azok a fillérek?
2023. márc. 27. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
#5 nagyjából bruttó 300-350 körül előrelépési lehetőség nélkül repetitív munkát végezve nagyon minimális béremelést kapva évente (jellemzően kis cégek alacsony végzettségűeknek adnak év végén 3-5% emelést és kész), míg egy mérnökinfó vagy proginfót végzett bruttó 650-ről indul de fajsúlyosabb referenciamunkákkal vagy komolyabb szakmai gyakorlattal (ami kötelező az egyetemen) bruttó 800 is lehet a kezdőbér + juttasi csomag és gyors előrelépési lehetőség valamint bérkompenzáció a komolyabb helyeken
2023. márc. 27. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

#6.Én azt tapasztalom, akinek nincs munkatapasztalata max kiszórják a 2. körben akár van BSC-je, akár nincs.

Szóval szerintem ez a diploma kérdés túl van lihegve, a cégek az alapján vesznek fel, hogy mit tudsz felmutatni.

Papír max még első körben ér valamit, utána már nem igazán.(bár ha valaki rutinos és ki tudja magát magyarázni és azon túlmegy simán megkaphatja a diplomás bért anélkül is)

2023. márc. 27. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Bruttó 300-350 mennyi nettó?
2023. márc. 27. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

"Én azt tapasztalom, akinek nincs munkatapasztalata max kiszórják a 2. körben akár van BSC-je, akár nincs."


BSC diplomát meg sem kapod munkatapasztalat nélkül mérnökinformatikus képzésen mert a diploma megszerzésének a feltétele a kötelező szakmai gyakorlat teljesítése mely elvégzéséről a munkáltató állít ki igazolást amit továbbítani kell a Tanulmányi Osztálynak. Egy normális egyetem számos (nevesebb) céggel áll szerződésben ahová mehetnek szakmai gyakorlatot végezni, amikor én voltam hallgató (hozzáteszem hogy még a válság előtt) akkor a 4. félévemet követően folyamatosan kaptam felkereséseket különböző cégektől de még arra is volt példa hogy egy jól sikerült vizsga után az oktatóm kért meg hogy esetleg ha érdekel akkor gondolkozzak el 1-1 általa ajánlott lehetőségen. Mire lediplomáztam másfél éves ipari tapasztalatot + egyetem által támogatott 1 éves kutatási projektrészvételt tudtam felmutatni, úgy hogy a cég ahol gyakornokoskodtam felajánlotta hogy átvesz teljes állásba csak a bérrel nem voltam elégedett ezért szerencsét próbáltam és 3 hét alatt már kezdtem az új helyemen az akkora salary guide-ban szereplő junior átlagbértől magasabb bérrel (úgy hogy 4 helyre küldtem el a CV-t abból 3 jelzett, szóval válogatni tudtam a lehetőségek közül).


Nem mondom hogy a BSC diploma egy szent grál és biztosan elhelyezkedsz, mellé tudás is kell, viszont ha az egyetemre nem olyan céllal érkezel hogy csak átcsusszanj a tárgyakon és legyen egy papírod, hanem komolyan veszed a képzést és kihasználod az egyetem adta lehetőségeket akkor nagyon jó esélyeid lesznek a munkaerőpiacon és frissdiplomásként már lesz kellő valós tapasztalatod.


Másfelől ha egy gyorstalpalót elvégzel valóban könnyen előfordulhat hogy nem hívnak be interjúzni, ezen esetleg a referenciamunkák és a github profil segíthet de ahogy tapasztaltam most elég sok helyen hiring freeze van így nincs akkora igény juniorokra és egy-egy junior pozira sokkal több jelentkezés érkezik mint korábban szóval tud válogatni a HR.

2023. márc. 28. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Mennyi volt az a fizu amivel nem voltál elégedett és mennyi volt a bér szakmai gyakorlaton?
2023. márc. 28. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!