BodGamer kérdése:

ELTE-IK: Programtervező informatikus ANA vs. Programtervező informatikus [fejlesztő] FNA?

Figyelt kérdés

2 éve vagyok az ELTE-GTK hallgatója, jövő szeptembertől szeretném kipróbálni magamat az informatika világában. ELTE-IK-t jelölném meg, de van egy aprócska gond. Két opció között tudok választani:

Programtervező informatikus ANA

Programtervező informatikus [Fejlesztő] FNA

Ezzel az a baj, hogy én nem érettségiztem anno infoból, és ezért az ANA-ra nem tudok jelentkezni. FNA-ba ez nem követelmény, ezért számomra kedvezőbb.

Tudom, hogy ha ANA-ra mész viszonylag korán tudsz majd szakosodni A,B,C szakirányokra (amiben C a fejlesztő).

Szóval ha az FNA-ra jelentkezem, az olyan, mintha egyből szakosodva jelentkeznék, és csak ennyi a különbség vagy van más is? (Vagy 50 ponttal alacsonyabb a ponthatár, de ez nem gond, csak furcsa)

Ha van vélemény a szakokról, hogy melyik milyen, vagy a fejlesztő mennyire jó/lutri és inkább tervezőnek érdemes menni, szívesen meghallgatom!



2023. jan. 29. 17:04
 1/3 anonim ***** válasza:
82%
Ha a sok alacsonyabbrendű képzés mellett opció az alapszak akkor mindig az alapszakot kell választani.
2023. jan. 29. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Miért nem opció, hogy teszel májusban egy infó érettségit? Akkor mehetnél a normális alapszakra.

Egyébként az egyik legjobb választás.

2023. jan. 29. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 October15 ***** válasza:
100%
Az infó érettségi [középszint] az lófax esti fénnyel. :D Az emeltről nem beszélünk, de a közép az rohadt könnyű. Ha van felesleges 35k-d akkor tedd le.
2023. febr. 4. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!