Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » 2023 Történelem érettsegin...

2023 Történelem érettsegin ketteshez kellő minimum?

Figyelt kérdés

Idén fogok érettségizni, soha sem ment a töri, se megtanulni, se megérteni órán. Így nem állok a legjobban a tantárgyból, illetve az érettségihez sem fűzök bájos reményeket. Mik lehetnek az alapok amiket mindenképp próbáljak meg megtanulni, ha már érettségiztél akkor mennyire volt nehéz, mennyit tanultál?

Köszi a választ!



2023. márc. 27. 19:10
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Pedig a torihez csak le kell ulni tanulni, semmi extra. Nyilvan ido, de ha le akarsz erettsegizni, akkor ezt ra kell szanni. A jo hir az, hogy annyira nem kell sok a ketteshez, de ha szo szerint semmit nem tudsz, az problema.


Pakold el a telefonod es kezdj bele. Mondjuk vedd elo a tori konyveidet, aztan kezdd el olvasni oket elorol.


Nyilvan ugye tetelek is vannak, ezeket nem art kidolgozni es megtanulni.

2023. márc. 27. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 MDaniel98 ***** válasza:
53%

Ha van szövegértési képességed akkor a töri kettesnek meg kell lennie, ahhoz meg retardáltnak kell lennie, hogy a szóbelizéshez szükséges 13% ne jöjjön össze. Nyugi menni fog, mondjuk készülni nem árt ha tényleg gyenge vagy belőle, de amúgy a többi tantárgy megy?


Nekem nem volt nehéz, de én töriversenyekre jártam és egy csomó olyan dolgot tudtam ami már nem nagy tananyag, szóval nem én vagyok az átlag. Meg én szerettem is, nem muszájból csináltam ezeket. A matek ment nehezebben, de az is meglett 4-es és ma már közgazdászkodom, szóval talán abban se vagyok fogalmatlan, annak viszont örülök, hogy kémia érettségi nem kötelező, mert lehet belebuktam volna, szóval van ami nem megy, nem kell miatta szégyenkezni sztem se neked se nekem.

2023. márc. 27. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
A többi tantárgyból egész jó vagyok, választható tárgy nekem szakmai informatika, még szerintem abból is meglehet a 3as, de az egy kicsit nehezebb, a töri az amitől tartok, mert sose voltam jó belőle, és most is a kettesért küzdök.
2023. márc. 27. 19:39
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha megtanulod a szóbeli tételeket azzal már a 3 is megvan, mert az esszeknel mindig van olyan ami a szobelinel
2023. márc. 27. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Én egy 160 oldalas történelem vázlatot fogok csak megtanulni, erre összesen 40 darab napot tervezek szánni... A visszaszámláló szerint van még hátra 38 nap ( [link] Azt sem tudom, ki volt Tatárjárás, de nem aggódok túlzottan (na jó, talán egy kicsit).


Tehát 40 napot tervezek rászánni, ebből már kettő el is telt. De semmi baj, mert a 160 oldalból egy a borító, a másik az előszó, így összesen csak 6 oldallal vagyok elmaradva, ezt még tudom pótolni.


160 / 40 = 4

Vagyis napi 4 oldal megtanulása elegendő lett volna, ha tegnapelőtt elkezdem a tanulást. Így viszont lesz olyan nap, hogy 5 oldalt kell megtanulnom. Ha tudom tartani magam a tervemhez, akkor meglesz az a történelem érettségi. Én is a kettesre hajtok, ezzel a szorgos tempóval viszont az erős hármas, szóbelivel akár a négyes is meglehet.


Ha kell, át tudom küldeni azt a könyvet, amiből tanulok.

2023. márc. 31. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Boronkait tanulok utolsó? Az simán, nem hosszúak. Szerintem egy leckét tanulj meg egy nap és úgy 12 nap alatt megcsinalos
2023. márc. 31. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A szóbelire kiadott tételeket dolgozd ki és tanuld meg, mert azok fognak kb előjönni írásbelin is
2023. márc. 31. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!