Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Jó a közösség az ELTE-n?

Jó a közösség az ELTE-n?

Figyelt kérdés

Igazából beszélgettem már ELTE-s diákokkal, csak erről éppen nem nagyon.

ELTE program-tervezőre szeretnék menni



2023. márc. 27. 19:33
 1/3 anonim ***** válasza:
26%

Ha beszélgettél ottani diákokkal, de erről nincs információd, akkor annyira nem lehet jó. Persze ez nagyban múlik az adott diákokon is (ezt nem lehet előre tudni).


Mindenesetre én nem hallottam jót. Igaz, erről a szakról semmit nem hallottam. De vidéki egyetemista vagyok és bármiről beszéltem pl BME-sekkel, mindig azonnal világos volt, hogy szuper a közösség.


Másrészt ez rajtad múlik, hogy megtalálod-e a neked megfelelő baráti kört. Lehet akármilyen egy egyetem légköre, úgyis az fog számítani leginkább, hogy te mit alakítasz ki.

2023. márc. 27. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen más karra jártam, de nálunk abszolút attól függött, hogy te mennyire akarsz barátkozni. Én személy szerint nem különösebben akartam, úgyhogy nem is lett közeli kapcsolatom az egyetemen (voltak, akikkel jóban voltam, de nem igazán maradtak meg ezek a kapcsolatok a diploma után). Egy volt csoporttársam meg például a mai napig összejár, rendszeresen beszél az egyetemen szerzett barátaival, pedig különböző településeken laknak. Szóval rengeteg függ tőled, mert barátokat azért a legtöbb helyen lehet találni, ha akar az ember.
2023. márc. 27. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Nekem nem ELTE-s tapasztalatom van, de nálunk is az a jellemző, hogy aki nem akar résztvenni a közösségi programokon őt békén hagyják, aki viszont igényli, őt nagyon könnyen befogadják.

Általánosságban szerintem elmondható, hogy egy olyan szakon, ahova 100-200 hallgató jár évfolyamonként, ott nem/nagyon nehezen alakul ki egy összetartó közösség, míg egy kisebb létszámú, pl 35 fős szak esetén, a hallgatók sokkal összetartóbbak és jobban is ismerik egymást. Persze lehetnek kivételek, úgyhogy én a helyedben (ha lesz rá lehetőséged) újra beszélnék az ottani hallgatókkal és tőlük kérdezném meg.

2023. márc. 28. 02:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!