Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Sokkal nehezebb lesz a 10....

Sokkal nehezebb lesz a 10. osztály a 9.-nél gimnáziumban?

Figyelt kérdés

Kitűnő tanuló vagyok, rendszeresen versenyekre járok szinte minden tantárgyból (a testnevelést leszámítva XD), és egyre inkább félek a következő tanévtől.


Elit gimibe járok, és nagyon erős általános iskolám is volt, de mégis izgulok. Szorgalmas vagyok, sokat tanulok, de rettegek tőle, hogy le fogok csúszni... Eddig mindig félelmet keltettek bennünk a tanárok, valahányszor valami változás jött: mielőtt felsőbe mentünk, mielőtt gimnáziumba mentünk stb. Most nem is mondanak semmit, nem tudom, hogy ezt mégis mire véljem.


Mi a véleményetek?



2023. márc. 29. 22:43
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Mondjuk azt azért fontos rólam tudni, hogy rettenetesen stresszes és izgulós vagyok. Tudom, ezen sürgősen változtatnom kellene, dolgozom is rajta, igyekszem... De nem akarok lecsúszni...
2023. márc. 29. 22:51
 2/11 anonim ***** válasza:
93%
Jesszusom. Mert akkor mi lesz, ha lesz pár négyesed??!
2023. márc. 29. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

#2.

Én nem akarok, és teszek is érte.


Versenyekre járok, eredményeket szerzek, ezt szeretném ugyanígy folytatni, ahogy ezt tették a nálam egy évvel idősebb barátaim is.

2023. márc. 29. 23:25
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
A tanárok mindennel mindig riogatnak. Engem is riogattak felső tagozattól lépcsőfokonként minden szarral egészen amig nem diplomáztam le. Egyébként ha megvan a képességed, hogy eddig kitűnő voltál, akkor nem lesz továbbra sem nehezebb, de én feleslegesnek tartom ezt a kitűnőért hajszolást, idegroncs leszel tőle, mindig jöhet valami hülyeség ami miatt rossz jegyet kapsz aztán lehet kapálózni olyanért amit 1-1 extrém esettől eltekintve a kutyát nem fogja érdekelni rajtad kívül. De persze you do you, ha így esik jól hajrá, ha eddig ment továbbra is fog
2023. márc. 29. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
73%

A lányom az Apáczaiba jár. Rendszeresen jár versenyekre, diákolimpia csapatban is benne van. (a helyezése miatt pluszpontokat kap a továbbtanulásban) Tizedikben kémiából négyes biológiáól meg hármas volt. A többi jegye meg ötös. Egyáltalán nem nehezebb a tizedik mint a kilencedik. Tizedikben különtanár nélkül megcsinálta a középfokú angol nyelvvizsgát.


Ne görcsöld túl a tanulást!

2023. márc. 29. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
93%

Ezeket a riogatós tanárokat kellene megriogatni a kirúgással. Pont nem feladatuk, hogy görcsöt és rettegést alakítsanak ki a fiataloknak. Inkább önbizalmat kellene beléjük plántálniuk és nyugalmat.

Amúgy egy kis lépcsővel lesz nehezebb.

2023. márc. 30. 03:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
jav: a fiatalokban.
2023. márc. 30. 03:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
80%
A bölcsiben is már azt mondják,hogy az oviba nek lesznek ilyen elnézőek.
2023. márc. 30. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
83%
Nem. Az első (9.) a legnehezebb, amíg kiismered, melyik tanárnál milyenek a követelmények. Ha már megtanultad, kinek az órájára hogy kell készülni, akkor már sokkal könnyebb.
2023. márc. 31. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Én technikumba járok, ami más tészta, 10.-es vagyok.

A gimis ismerőseim azt mondják, hogy sokkal könnyebb a 10. nekik, míg nekünk nem. (Pénzügyi, gazdasági dolgokat tanulunk szintén egy erős suliban) Minden héten dolgozat, felelés, ráadásul az év végi ágazati alapvizsgára is készülünk, rengeteg a tanulnivaló.

Ezt nem azért írtam, hogy leszóljam a gimnáziumot, csak nekünk a 9. könnyebb volt. Igaz akkor nem így láttuk, de visszanézve már igen.

Egyébként ne izgulj, én nem vagyok kitűnő, de az átlagom 4,5 felett van, úgyhogy ez is bőven teljesíthető.

Hajrá :)

2023. márc. 31. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!