Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Megéri 6 osztályos gimibe menni?

Megéri 6 osztályos gimibe menni?

Figyelt kérdés
A húgom 6.-os és nem tudja eldönteni hogy elmenjen vagy nem. Van valami olyan szempont ami miatt esetleg jobb a 6 osztályos? Milyen tapasztalatotok van ezzel kapcsolatban?

2022. dec. 27. 10:41
A kérdező szavazást indított:
6 osztályos a jobb
4 osztályos a jobb
19 szavazat
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
91%

Attól függ milyen a jelenlegi általános iskolája és az osztálya. Egy általános iskolai hatodikos osztályban együtt tanul Zseni Zsoltika, Debil Pistike, SNI Sanyika és Átlagos Ágika. Lehet hogy még Lakatos Rikárdó is óráját.


Egy hatosztályos gimiben egy picivel több Zseni Zsoltika van, magyarán jobb a gyerekanyag.


A felvételire való jelentkezéssel már elkéstetek. Ha mégis jelentekztetek az írásbelire december elején akkor meg sok sikert a január 21-ei felvételein!

2022. dec. 27. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy az első válaszoló is mondta, nagyban függ attól, hogy milyen az általános iskolája. Ha ő is Zseni Zolika a sok Debil Pistike között, akkor lehet, hogy jobb lenne neki egy hatosztályos gimiben.
2022. dec. 27. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Ő szerintem okos a korosztályához képest. Viszonylag jól érzi magát az általánosban de most egy kicsit rossz a helyzete
2022. dec. 27. 12:21
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Hogy érted, hogy most kicsit rossz a helyzete? Bántalmazzák, vagy sok a csökkent képességű gyerekek az osztályában, vagy mi?
2022. dec. 27. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
2.
2022. dec. 27. 14:58
 6/12 anonim ***** válasza:
89%

Én őszintén szólva, ódzkodok a 6 és 8 osztályos gimiktől.

Nem azért, mert kifejezetten rossz, sőt, de nem biztos hogy egy 11-2 éves gyereknek való. Persze, ez nagyon nagy mértékben függ a gyerek szellemi és lelki fejlettségétől.

2022. dec. 27. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
88%
6osztályos
2022. dec. 27. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat
2022. dec. 27. 22:33
 9/12 HaBB_00 válasza:
87%

Engem a szüleim 4. után egyből a 8 osztályosra biztattak, el is mentem. Életem egyik legjobb döntése volt. (Aztán meg átmentem 8. után egy 4 osztályosba (Révai, csak ajánlani tudom), az is hasonlóan jó döntés volt.)

Az én húgom még maradt 2 évet 4. után az általánosban, mint a tiéd, de igen megszenvedte / nem jött be neki. Ez persze függ az általános iskola felső tagozatának tanáraitól, meg magától a rendszertől / iskolától. A húgom mindenesetre 6. után átment egy hatosztályos gimibe, és ez számára is minőségi változást jelentett (növekedést).


Azok alapján amit a húgodról mondasz, mindenképpen a 6 osztályos mellett döntenék.


A Révainak is van hatosztálosa, az F osztály, hát ha valami pozitív hatású, az az.

Pár szubjektív észrevétel a Révairól:

- A tanárok emberszámba vesznek téged, sokszor érdeklődnek irántad, volt többször, hogy remekül elbeszélgettem egy-egy tanárommal.

- A tanárok nyitottak változások és kezdeményezések iránt. Ha egy tanórával kapcsolatban konstruktív ötleted támad, támogatják.

- A tanárok képben vannak versenyek és egyéb lehetőségek terén (az angoltanáromtól szereztem tudomást egy ingyenes és szabadon látogatható kínai kurzusról a győri Széchenyi Egyetemen pl.)

- A közösség összetartó (a koleszos még inkább), legfőképpen a zseniális közös programszervezés kovácsolja össze a diákokat és az osztályokat, ilyenek vannak, mint a gólyatábor, a várjátékok és a kampányhét.

- Van egy csomó szakkör.

- A tanárok az érettségikor alaposan felkészítenek, nem releváns tantárgyakkal nem stresszelnek 12. év vége felé és ha kell, mindenben segítenek, hogy a vizsga jól sikerüljön.


Tények:

- A DÖK, tehát diákok szervezik a gólyatábort.

- A suli ranglistás.

2022. dec. 28. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
A Révainak van német osztálya is?
2022. dec. 28. 11:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!