Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » 10-edikesként átmehetek majd...

10-edikesként átmehetek majd másik suliba?

Figyelt kérdés
10-edikes vagyok egy technikumban, nagyon nem szeretem az osztályom, még az évfolyamtárs osztályokban is ezerszer jobb a helyzet. Tudom, hogy elég későn akarok váltani,de ha lehet megtenném. Ki is néztem a haverom osztyát egy gimnáziumban,ami ráadásul a városunkban van. Az osztálytársaival megismertük egymást és jófejek,ott biztosan jól érezném magam, miközben mostanság már egy éve teljesen kizsigerel. Talán a technikumból gimnáziumba könnyebb csere,mint fordítva,hiszen a technikumban szakmát is tanulnak. Lehetséges következő tanévben átmenni a városom gimijébe?
2023. márc. 31. 01:30
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Igen
2023. márc. 31. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Ha átvesznek akkor igen. Különbözeti vizsgát biztosan kell majd tenned.
2023. márc. 31. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Azt sejtettem, hogy sajnos kell valami vizsgát tennem,de ugye nem az összes tantárgyból? Pont itt a GyK-n találtam egy ilyen régebbi kérdésnél, hogy csak abból,amit nekem eddig nem tanítottak,a gimiben viszont igen ( pedig elvileg pont hogy fordított esetben, technikumban tanítanak szakmát,amit a gimiben nem),vagy max pár tantárgyból. Egyébként ilyen középszerű gimi, talán még túl könnyen is vesznek fel diákot néha általános suliból.
2023. márc. 31. 08:11
 4/17 A kérdező kommentje:
Egyébként a Péceli Ráday Pál Gimiről lenne szó,oda húznék át. Most, péntek reggel van még,de már most sikerült a suliban felhúzni az avyamat.
2023. márc. 31. 08:13
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Mivel a közismereti tárgyak a gimnáziumokban magasabb óraszámúak és a tanterv is bővebb, ezért sajnos gyakorlatilag az összes gimnáziumi tárgy két éves anyagából különbözeti vizsgát kell majd tenned a nyáron. Bocs a rossz hírért, de tényszerűen ez a helyzet.
2023. márc. 31. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
HA átvesznek és nem voltál balhés itt! Meg különbözetit kell tenni! De lekérik az adatlapod és ma már nagyon megválogatják, hogy kit vesznek át, ha gyengébb képességű vagy, akkor szinte semmi esélyed
2023. márc. 31. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Sajnos félévkor három tantárgyból nem értem el a kettest. Év végén valószínűleg nem lesz bukás, most is nagy erőkkel dolgozok rajta. Alapvetően nem a képességeimmel vannak problémáim, voltam én már szín ötös-négyes is,csak sajnos nincs motivációm,a családi helyzetem is borzasztó. A jegyeim rémesek.
2023. márc. 31. 10:28
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
A szüleidnek kell kérelmezni az átvételt az iskola igazgatójánál. Ő dönt, bár most jön ki majd jogszabály módosítás és lehet, hogy ebben sem dönthet majd ő, hanem csak a tankerület.
2023. márc. 31. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
54%
Ha ennyire gyenge a tanulmányi eredményed, egy iskola sem fog átvenni! nem fogják rontani az átlagukat! Ma már nagyon erős a verseny!
2023. márc. 31. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Csatlakozom az előttem szólókhoz abban, hogy a fogadó intézmény nem köteles átvenni, indoklás nélkül visszadobhatnak. Ha félévkor 3 tárgyból buktál, akkor bizony nem sok esélyt adok neked. Egyébként is iszonyatos nagy kihívás 2 év gimnáziumi anyagából levizsgázni, s ha csak egyetlen tárgyból nem sikerül, akkor az egészet elbuktad.
2023. márc. 31. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!