Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » 10-edikesként átmehetek majd...

10-edikesként átmehetek majd másik suliba?

Figyelt kérdés
10-edikes vagyok egy technikumban, nagyon nem szeretem az osztályom, még az évfolyamtárs osztályokban is ezerszer jobb a helyzet. Tudom, hogy elég későn akarok váltani,de ha lehet megtenném. Ki is néztem a haverom osztyát egy gimnáziumban,ami ráadásul a városunkban van. Az osztálytársaival megismertük egymást és jófejek,ott biztosan jól érezném magam, miközben mostanság már egy éve teljesen kizsigerel. Talán a technikumból gimnáziumba könnyebb csere,mint fordítva,hiszen a technikumban szakmát is tanulnak. Lehetséges következő tanévben átmenni a városom gimijébe?
2023. márc. 31. 01:30
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
De miért kéne mindenből vizsgáznom, ráadásul mind a két évből? Még ha ott az óraszám nagyobb is egy picit,de pont, hogy ott nincsenek szakmai tantárgyak meg gyakszi,nem úgy, mint nálunk, technikumban. Innen mindenképpen le kéne lépnem, és ráadásul nem a Líceumba,Premibe,vagy a Kisképzőbe akarok menni. :( Sz@r ügy ez az egész, úgy látom. Mindenképpen kellene vizsgáznom? Olyat is hallottam, hogy az igazgató dönthet úgy,hogy simán átvesz ilyen problémázás nélkül.
2023. márc. 31. 15:42
 12/17 anonim ***** válasza:
54%
De miért venne át egy igazgató egy bukott diákot, aki láthatóan semmit sem fog hozzátenni az iskolája eredményeihez?
2023. márc. 31. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%
#11: Mivel eltérő tantervű iskolába mész át és gondolom nem elölről akarod kezdeni kilencedikesként, az igazgatónak egyszerűen nincs lehetősége mást tenni, mint különbözeti vizsgákhoz kötni az átvételt, persze csak ha egyáltalán szóba jöhetsz. Ha nem hiszel nekem, hívasd fel a szüleiddel az igazgatót, hogy az átvétel feltételeiről tájékoztassa őket.
2023. márc. 31. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:

Különbözeti vizsga:


Különbözeti vizsgát a tanuló abban az iskolában tehet, amelyben a tanulmányait folytatni kívánja. Különbözeti vizsgát azokból a tantárgyakból kell tennie, amelyeket korábban nem tanult.


Különbözeti vizsga letételére minden tanévben két alkalommal van lehetőség:


január 3-15. közötti munkanapokon, az iskola által megjelölt napokon,

augusztus 21-31. közötti munkanapokon az iskola által megjelölt napokon.


Ezt találtam, szóval elvileg CSAK abból kell különözetit tennem,amit nem tanultam,ha egyáltalán rászánom magam az életem újrakezdésére.

Itt maximum a letszmok és a jegyeim lehetnek a baj. Mondjuk tavaly,kilencedik végén egyik osztálytársamnak szintén elege lett és átment másik suliba. Nem tudom milyen erősségű suliba,de rossz jegyei voltak neki is,meg pótvizsgázott,talán több tantárgyból is, és átvették.

Köszönöm az eddigi válaszokat, segítséget. Jöhetnek még a tapasztalatok,jótanácsok.

2023. márc. 31. 22:26
 15/17 A kérdező kommentje:
Egyébként nem buktam meg. Nem tudom, miből jutottál erre a következtetésre. Ha netán arra gondolsz (nyilván arra) , hogy félévkor kettő tantárgyból elégtelen lezárást kaptam ( ugye írtam, hogy háromból,de kiderült, hogy elnéztem, végül a harmadik tárgyból elértem a kettest),az egyáltalán nem bukás, félévkor nem lehet bukni. Egyébként még sosem buktam.
2023. ápr. 1. 14:16
 16/17 anonim ***** válasza:
100%
Még egyszer mondom: mielőtt bármilyen álmodozásba és tervezgetésbe kezdesz, a szüleiddel hívasd fel a gimnázium igazgatóját. Ő kerek perec megmondja majd, hajlandóak-e egyáltalán átvenni, és hogy az átvételt milyen feltételekhez kötik. Ez tiszta vizet önt majd a pohárba, világosan látsz majd mindent.
2023. ápr. 1. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 NTBS ***** válasza:
57%
Lehet, de kell a vizsga. És ha tényleg gyenge a tanulmányi átlag, akkor elképzelhető, hogy Nem lesz a válasz.
2023. ápr. 3. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!