Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mik azok az egyetemi szakok...

Mik azok az egyetemi szakok amiket 55 évesen is értedmes elkezdeni első diplomához?

Figyelt kérdés
2023. ápr. 12. 17:17
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nincs kimondottan olyan, hogy 55 évesen ezt már érdemes elkezdeni, azt viszont már nem. Azt csináld, amit szeretsz, és menni fog. Az egyetemen már nem nézik a kort, senkit nem érdekel ki hány éves. Nekem is volt 40 éves csoporttársam, és teljesen jól elbeszélgettünk. Alapvetően a legtöbb szak 3 éves alapszakon, úgyhogy bármelyiket választod, ugyanúgy 3 évedbe telik. Az a lényeg, hogy azt csináld, amit szeretsz. Hajrá!
2023. ápr. 12. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Az orvosit nem ajánlom, mert 6 év után is csak általános orvos leszel, szakosodás újabb 3+3 év, nem marad időd praktizálni, sőt lehet, hogy elvégezni sem.

Inkább valami olyasmit válassz, ahol már a Bsc is hasznos.

2023. ápr. 12. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Programtervező informatikust se ajánlottak mert mire elindulna a karrierem már vége...
2023. ápr. 12. 20:11
 4/8 A kérdező kommentje:
"Inkább valami olyasmit válassz, ahol már a Bsc is hasznos." Otleteid vannak? Az is baj hogy nincs rálátásom.
2023. ápr. 12. 20:13
 5/8 anonim ***** válasza:

Szerintem hiába írna bárki-bármit, mert nem biztos, hogy az neked való.


Én azt gondolom, hogy csak olyat tanulj, ami érdekel, mert ami nem, abban úgy sem lehetsz kitörő.

2023. ápr. 13. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Milyen tárgyak mennek?

Semmi értelme olyan szakra menni, ahol csak végig szenvedi az ember a tárgyakat

2023. ápr. 14. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Jogot vagy gazdasági szakot végeznék a helyedben, esetleg - ha az elhelyezkedési lehetôségek nem számítanak és csak az érdeklôdésed kielégîtése a cél - nyelvi szakot.
2023. ápr. 14. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Mi érdekel? Engem pl az autók, járművek, a működésük. Így lettem járműmérnök, 50 évesen.
2023. aug. 20. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!