Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha a konzulensem leokézta a...

Ha a konzulensem leokézta a szakdolgozatom, attól valamilyen okból lehet még egyes?

Figyelt kérdés
És nem plágiumra gondolok, mert arra próbáltam ügyelni. Hanem bármilyen más okból. Mert egy rakat kakának érzem :D

2023. ápr. 14. 01:34
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
92%
Persze. Mondjuk ha nem tudod megvédeni, akkor eléggé.
2023. ápr. 14. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
9%
Mi az, hogy leokézta? Ha kettest ad rá, az opponens meg egyest, és a védésen sem tudod felhúzni, akkor simán.
2023. ápr. 14. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
88%

"Ha kettest ad rá, az opponens meg egyest,"


Miért adnának egy leokézott dolgozatra egyest most komolyan? Értem én, hogy itt gyk-n játszani kell mindenkinek az eszét, meg nyomatni a modoroskodó dumát, aki viszont járt egyetemre, tudja, hogy szakdogára nem szoktak még kettest sem adni, max ténylegesen köpedelem munkákra, amúgy lazán dobálják a négyes ötösöket, védésen meg lenyomatsz egy ppt-t, amin gyakorlatilag felolvasod az anyagot, vagy ppt sincs, pusztán feltesznek két kérdést, amit hetekkel előre elmondanak, hogy mi lesz.


Majd nyilván mindjárt benyögi valaki gyk harcos, hogy márpedig nála Bsc szakdoga védésen is atomfizikai szintű kérdéseket tettek fel, meg az egész szakma képviselete ott ült és keresztkérdésekkel nyaggatták stb xD

2023. ápr. 14. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
83%
Ha az opponens egyest ad - ennek nincs realitása, vagy ha pl. nem tudod megvédeni (ez is leginkább úgy fordulhat elő, hogy nem mész el a védésre, vagy ott direkt nem mondasz semmit).
2023. ápr. 14. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
22%

Igazán szórakoztató, hogy olyanok pontoznak le, és személyeskednek bunkó módon, akik láthatóan nem tudják hogy mi az az opponens. Semmi köze a védéshez, az a másodbíráló a konzulensi kör után. A védés csak ezután jön. Mindegyik szerepben rendszeresen előfordulok.

Azon, hogy annak nincs realitása, hogy az opponens elégtelent ad egy konzulens által átengedett dolgozatra, tényleg csak nevetni lehet. Dehogynem, rendszeresen előfordul, különösen rossz konzulensi jegy után.

Megírod a dolgozatod, van egy konzulensed. Ha nem fogadja el, az tiszta sor, ad egy elégtelent. Ha elfogadja, akkor ad valamilyen jegyet elégséges és kitűnő között. Ez után kerül az opponenshez a dolgozat, aki, mint sok esetben a konzulens igen, többnyire nem elfogult a hallgató irányába, és minden további nélkül adhat rosszabb jegyet.

Ezért, ha a konzulens éppen csak átengedte, az opponens meg elégtelent adott, akkor a dolgozat átlagos eredménye 1.5. Ezt természetesen fel lehet húzni magasabbra a védésen, de ha bemész egy vizsgabizottság elé, amely azt látja hogy lényegében nem sikerült még az elégségest se megugorni az előző két körben, akkor nehéz dolgod lesz. Hogy mennyire, azt egyeteme válogatja. Védésen bukni többnyire ebben az esetben lehet, más esetben valóban elég nehéz.

Nyugodtan pontozzátok le, nyilván hatalmas tapasztalat van itt a kérdést illetően, nem akarom megzavarni az illúziókat.

2023. ápr. 14. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
#5 Én azért írtam, hogy nincs realitása az opponenstől kapott egyesnek, mert nálunk a konzulens véletlenül sem enged át olyan alacsony színvonalú dolgozatot, aminél ez egyáltalán felmerülhet, hanem már ő elégtelenre értékeli.
2023. ápr. 14. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
14%

Na, szóval nem azzal jöttél, hogy milyen hú mekkora nehéz védésed volt, hanem eljátszod hogy te is voltál már ez meg az. 🤣😂 én meg az amerikai elnök vagyok. Gyk-n mindenki azt mond amit akar.


Nincs realitása ennek, amit felvázoltál. A konzulens egy adott tanszéken belül tanít, ad egy jegyet a szakdogára, nyilván jót, mivel elfogult, meg eleve konzultálsz vele, utmutatást kapsz stb. Elcseszni úgy tudod, ha teljesen mást csinálsz, mint amit megbeszéltetek. Az opponens szintén ugyanazon a tanszéken van, nyilván nem ellenkezik a kollégájával, olyat ad, amilyet ő adott. A szakdoga csak egy formalitás, ennyi xd

2023. ápr. 14. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
27%
Nekem nem volt nehéz védésem, már amennyire ennyi év távlatában meg tudom ítélni, viszont egyetemi oktató vagyok, több esetben voltam már az összes szerepben, amiről ilyen nagy magabiztossággal írogatjátok az összes ostobaságot. És igen, buktattam már opponensként kettes és hármas dolgozatot is, kollégáét is, előfordul az ilyen. De beszélgessetek csak, szórakoztató, hogy miket hisztek.
2023. ápr. 14. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
33%
Te vagy a szórakoztató inkább a kamu dumáddal. 🤣😂
2023. ápr. 15. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
0%

Meg hiába vered itt magad, több karon több tucat hallgató elmondta már, egyetemi csoportokban is, h NEM a szakdoga a buktató. Ez csak egy formalitás az egész. Ha buknak is, 1000-ből egy ember, aki tényleg kb semmit nem csinált normálisan, te meg úgy adod itt elő magad, mintha ez lenne a jellemző a kamu oktatós szöveggel itt gyk-n (ahol mindenkinek öt doktorija van, és 10 nyelven beszél).


Elárulom, hogy mire leadod a szakdogádat, addig legalább 4x biztos beszélsz a konzulennsel, aki kb a felét kapásból MAGÁTÓL átírja neked, meg mindent megjelöl, hogy mit javíts át, tehát ìgy nem is tudsz sz.rt leadni, mert a végleges verziója már az lesz, amit ő mondott, így jó lesz. Tulajdonképpen azért is egy baromság az egész szakdoga, mert ezt végtére a konzulensed írja meg valójában helyetted, ha csúnyán sarkítani akarom. Ő elmond mindent, hogy hova mit írj, te meg begépeled. Nekem csoporttársam dogáját anno, ellenőrzéskor szétszedte, és kb a felét átgépelte teljesen, és visszaküldte neki, hogy így lesz jó, még írjon hozzá valamit ha esetleg úgy gondolja. Ennyit erről xD

2023. ápr. 15. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!