Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Az érettségit régebben komolya...

Az érettségit régebben komolyabban vették az iskolák?

Figyelt kérdés

Az ország egyik legjobb technikumába jártam tavaly. Aki hozott két telefont, az a csalást simán megtudta oldani, valaki berakta a lába közé a telefont és onnan nézte ki az esszét. Van amikor a tanár segített a diáknak.


Én például angol közben odamentem egy gyerekhez és mellette mondtam el, hogy mit kell írnia. Olyat is hallottam, hogy azt megelőzőleg körbeadták a diákok egymásnak a feladatlapokat.



2023. ápr. 15. 20:29
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
Manapság meg már kiraknak, ha puskázni próbálsz. És 1es.
2023. ápr. 15. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Igen! Régen az érettségire valóban tanultál, ma szinte ingyen odaadják, pl covid alatt fél érettségi stb... Az iskolák szabadulni akarnak a diákoktól és minél jobb eredményeket felmutatni, ezért könnyítenek ahol tudnak, mert csak így érhetnek el magas átlagot, ami több lóvét jelent.
2023. ápr. 16. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
48%

Ezeket a pletykákat én mindig kétkedve fogadtam. Az érettségit mindig is komolyan vették. Az más kérdés, hogy maga a feladatsor mennyire nehéz. Általában úgy van összeállítva, hogy a kettest könnyű legyen megszerezni, de a jobb százalékokért már meg kell küzdeni.

Ezt a telefonos dolgot te konkrétan láttad? Vagy csak dicsekedett vele neked valaki?

Én nehezen tudom elképzelni. Nálunk 10 diák volt egy teremben, egy felügyelő tanár. Egész biztos kiszúrta volna a tanár, ha ilyesmi történik. Ráadásul ha a diákot rajtakapják, akkor felfüggesztik, és októberben van újra lehetősége próbálkozni. Ezért a tanárok mindenkinek a szájába rágják, hogy nem éri meg. Szerzel pár pontot vagy lebuksz, és nem mehetsz az idén egyetemre? Nálunk senkinek eszébe sem jutott.

A tanárok szoktak segíteni. Amikor én érettségiztem, konkrétan körbement a szaktanár az elején, hogy elmagyarázza, hogy hova mit kell írni. Nem mondta meg a megoldást, de adott ötletet, hogy pl. matekból melyik képletre kell gondolni, vagy magyarból melyik versek tartoznak a témához. Elvileg ez is tilos amúgy. Ha az érettségi elnök megtudta volna, akkor az egész iskolában felfüggesztik az érettségit. De ő nem volt ott, a pletyka meg nem bizonyíték. A felügyelő tanár nem lehet szakos, de azért volt, hogy ő is segített, pl. mondta, hogy ez nem jó, amit leírtál nézd át újra. De ez is tilos egyébként, csak van ahol azért jó fejek a tanárok.

2023. ápr. 16. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Utolsó. Én a törivel kb. 50 perc alatt végeztem olyan jól ment. Miközben elmentem a zakómért hátra, láttam, ahogy a gyerek lába között volt a teló és onnan írta ki az esszét.


Szakmai tárgyas érettségin amikor már csak 3-an voltunk bent összebeszéltünk rendesen. A tanár ránk szólt sokszor, de semmi következménye nem lett. Ahogy már említettem, angolon odamentem egy gyerekhez levélírás közben és diktáltam neki mit írjon.

2023. ápr. 16. 14:02
 5/8 anonim ***** válasza:
Akkor te egy elég gagyi iskolába jártál, mert ezt így nem lenne szabad.
2023. ápr. 16. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Hát pedig nemrég rangsorolták a technikumokat és a top10-ben volt országos szinten az iskola.


Az is igaz, hogy ezek pont a legbalfékekkebb tanárok felügyelete alatt történt.

2023. ápr. 16. 18:05
 7/8 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy látta, csak nem akart balhét. Én azért nem hoznám a tanárt sem ilyen helyzetbe. Ha kiderül még ő is fegyelmit kap.
2023. ápr. 16. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Sajnos az ilyen esetek valószínűleg mindig is előfordultak az oktatás történetében, azonban fontos megértenünk, hogy az érettségi valódi célja az, hogy az adott szakmai terület ismereteinek és készségeinek széles skáláját mérje fel, és felkészítse a diákokat a további tanulmányokra vagy a munka világára.


Az iskolák között az oktatási színvonal valóban változó lehet, de általánosan elmondható, hogy a közoktatást szabályozó törvények és rendeletek, valamint a vizsgaszabályzatok megfelelő betartása alapvető fontosságú a diákok értékelése szempontjából.


Az ilyen eseteknek nincs helye az oktatásban, és az ilyen hozzáállások elterjedése csak káros hatással lehet a diákok és az oktatási rendszer hosszú távú előrejutására. Az oktatásnak a tisztességesen előkészített diákokra kell összpontosítania, és biztosítania kell, hogy minden diák az értékelés során teljesítménye alapján kapjon osztályzatot.

2023. máj. 17. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!