Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Akik a 90-es években jártak...

Akik a 90-es években jártak általános iskolába, azok ugyanazt a tananyagot vették matekból mint a mai gyerekek?

Figyelt kérdés

Hatodikos a gyerekem, de matekból amiket tanulnak, sokszor teljesen ismeretlen számomra egy-egy téma. Mondanom sem kell, nem vagyok matek beállítottságú, de nem gondoltam, hogy az általános iskolai tananyag ki tud fogni rajtam.


Nem tudom ennyire elfelejtettem volna vagy ennyit változott azóta a követelmény?


2023. ápr. 18. 15:26
 1/3 anonim ***** válasza:
69%
Arra nem emlékszem, hogy mi pontosan mit és mikor tanultunk, de elég sokat matekozom a nyolcadikosommal, és még nem találkoztam olyasmivel, amit egy esetleges frissítő utánaolvasás után ne tudtam volna.
2023. ápr. 18. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
97%
Nem hinném, hogy sokat változtak volna a követelmények. Azt viszont vedd számításba, hogy az emberek többsége borzasztó sokat felejt azokból a tárgyakból, amik később nem kerülnek elő az egyetem vagy a napi munka kapcsán (pl. a helyesírás is általános iskolai anyag, ehhez képest sok felnőtt katasztrofális szinten áll belőle). Ha sosem voltál matekos beállítottságú, és évek óta nem is kellett vele foglalkoznod, ne csodáld, hogy sokat felejtettél. Nekem a humán tárgyak voltak mindig problémásak, és - nem vagyok rá büszke - pl. simán kifogna rajtam az általános iskolai történelem, de szerintem a magyar is. A matekot ehhez képest nem felejtettem el, sőt, 30 felett iratkoztam be matematikus szakra másoddiplomaként, és semmi probléma nem volt felvenni a ritmust. Ez ilyen.
2023. ápr. 18. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Kb teljesen ugyanazt vettük a 80-as években, mint ma.
2023. ápr. 19. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!