Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Államvizsga nélkül lehet...

Államvizsga nélkül lehet tanítani?

Figyelt kérdés
Van egy tanárom, akinek többször nem sikerült az államvizsgája. Ebben az esetben ő taníthat hivatalosan állami/egyházi gimnáziumban?

2023. ápr. 20. 01:44
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
91%
Ha nem csinálta meg az államvizsgát akkor nem szerezte meg a diplomáját.
2023. ápr. 20. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
85%

Pedagógusként nem dolgozhat. Korábban hallottam olyat, hogy még diploma hiányában "laboráns" pozíciót lehet elfoglalni, de szerintem ilyen nincs mindenhol, ha egyáltalán van még valahol.


Viszont a történettel kapcsolatban én eléggé szkeptikus vagyok: nehezen hihető, hogy csak az államvizsga fogjon ki egy tanárképzésen. Tapasztalatból tudom, hogy sokkal nehezebb dolgokon kell addigra túllenni.

2023. ápr. 20. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
88%
Akkor taníthat, ha van diplomája, amihez sikeres záróvizsga kell. Nagyon-nagyon ritka, hogy valakinek a záróvizsgája ne sikerüljön, az pedig végképp, hogy többször se. Az ilyesmi fehér holló.
2023. ápr. 20. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
100%

Nem lehet, hogy valamit félre értettél?

Lehet van már egy diplomája és próbált volna még egyet csinálni és az nem sikerült.

2023. ápr. 20. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
93%

Barátnőmnek nem sikerült az államvizsgája és tanít.


Ha bevezetik a státusztörvényt, abban benne lesz, hogy kiadott diploma nélkül is lehet tanítani.

2023. ápr. 20. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
85%
Én is tanítottam államvizsga nélkül. Sőt, ha jön a státusztörvény, akkor diploma nélkül is lehet majd tanítani - nyilván azért, hogy a fidesz a sajátjait bevigye az iskolákba.
2023. ápr. 20. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
12%

Elvileg van valami türelmi idő a törvényben, ha 2 éven belül megszerzi, akkor lehet.

Amúgy mégis mi a fenét tudott elrontani? Ilyet még nem is hallottam. Nem lehet, hogy inkább az történt, hogy be sem adta a diplomamunkát? Az államvizsgán már bárkit átrugdosnak, ha odáig eljutott.

2023. ápr. 20. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
100%

"Van egy tanárom, akinek többször nem sikerült az államvizsgája."

Honnan veszed, hogy nem sikerült neki, ráadásul többször sem?

Mikor volt az utolsó olyan sikertelen próbálkozása, amiről tudsz? Azóta már átmehetett. Nem köteles neked bejelenteni.

2023. ápr. 20. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
100%
7. Te biztos, hogy nem jártál egyetemre, olyan marhaságot állítasz!
2023. ápr. 20. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
14%

De, van 2 diplomám, az egyik tanári diploma. Konkrétan annyi volt az államvizsga, hogy meg kellett védeni a dolgozatot. Négyesnél rosszabbat senki nem kapott.

A másik diplomám meg közgazdaságtan, ismertem olyat, aki konkrétan a pasiját adta meg külső konzulensnek, akinek köze nem volt a témához, és a tanár nagyon is jól tudta. Végül kapott egy négyest ő is.

Nem mondom, hogy az orvosi egyetemen is így van, de a tanári államvizsgán senkit nem esznek meg.

2023. ápr. 20. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!