Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Gépészmérnöki BSc-vel lehet...

Gépészmérnöki BSc-vel lehet informatikai MSc-t végezni?

Figyelt kérdés
2023. ápr. 20. 18:24
 1/9 anonim ***** válasza:
Teljes kreditértéken valszeg nem fogják elfogadni, ha ez a kérdés. De ennek a részleteit is megtalálod a Felvi.hu-n a Szakleírások között.
2023. ápr. 20. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

És ez mit jelent? Fel fognak venni?


Amúgy van egy gépészmérnöki MSc-m is. Még van egy támogatott félévem, a többit önköltséggel végezném az Adattudomány MSc-n.

2023. ápr. 20. 18:47
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Melyik egyetem? Egyébként egyrészt a felvin másrészt az egyetem honlapján tudsz olvasni arról hogy kiknek lehet sikeres felvételt nyerni harmadrészt az is részletezve szokott lenni ha nem az ajánlott BSc-ről mész akkor mennyi kreditnyi alapismeretet kell pótolnod.


Egyébként csak konstruktív megjegyzésként mondom hogy gépészmérnök MSc végzettségűtől ettől magasabb szintű önállóság lenne az elvárt aki képes utána nézni a dolgoknak, az adattudomány MSc elvégzése után épp olyan munkakört tölthetsz be ahol a problémamegoldó képesség és az önállóság az elsődleges prioritás szóval gondold át még 1x hogy érdemes-e belevágni mert aki 5 év mérnöki MSc után ennyinek nem tud önmagától utána járni és specifikálni az egyetemet és a szakot az alkalmatlan az adattudományhoz kapcsolódó pozíciók betöltésére a technikai készségtől és hard skillektől függetlenül.

2023. ápr. 20. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

[link]


Nekem az informatikai kreditmennyiség (35 kredit) nem biztos, hogy megvan.


Az utolsó bekezdést nem értem. A felvételnek a feltétele ez a kreditmennyiség, vagy a mesterképzésen is lehet pótolni?

2023. ápr. 20. 19:06
 5/9 A kérdező kommentje:

Debreceni Egyetemről van szó, az eddigi, és a tervezett képzést is itt szeretném.


Bocsi, 2 éve nem vagyok benne ebben az egyetemi rendszerben, de most már kezdek emlékezni, hogy voltak kreditek. Amúgy van még egy OTDK 3. helyezésem, ha az ad valami plusz pontot. Bár inkább a kreditekkel lesz problémám, úgy látom.

2023. ápr. 20. 19:13
 6/9 A kérdező kommentje:

Oké, összeraktam: nekem a 60 kreditből 30 kreditre van szükség, a többit tudom pótolni. Ennyi szerintem megvan, ráadásul az alap és a mesterképzésről is vihetek át kreditet. A felsőoktatási intézmény kreditátviteli bizottságával kell egyeztetnem.


Ami összezavart a linkelt oldalon, hogy szerintem a 9.4 pontban következetesen fel van cserélve a 4.2 és a 4.3 pont említése. Hiszen a 4.2 pont szól a matematikai-fizikai alapképzésről, és a 4.3 pont a többi szakról (pl. az én gépészmérnöki szakom). De a 9.4 pontban ez fel van cserélve, ott a 4.3-hoz írják a matematikai-fizikai dolgot.

2023. ápr. 20. 21:17
 7/9 anonim ***** válasza:
Jelentkezni jelentkezhetsz, de a szóbeli felvételin szerintem nagyon oda kell tenned magad, hiszen nem vesznek fel mindenkit és informatikusokkal kell majd versenyezned a helyedért. Ha a bizottság belekérdez olyasvalamibe, amiről gőzöd nincs, úgy lepontozhatnak, hogy esélytelen leszel. Jól fel kell készülni.
2023. ápr. 21. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszi a választ. Fel fogom keresni az egyetemet, megkérdezem hogyan látják a helyzetet, és mit javasolnak a felkészüléshez.


[link]

Itt elég segítőkésznek tűnnek, még ha nem lenne meg a 30 kredit, akkor is van lehetőség, tartanak olyan felkészítő kurzust, amit be lehet számítani 6 kreditként.

2023. ápr. 21. 14:40
 9/9 anonim ***** válasza:
Nem. Teljesen más ágazat a kettő. Az egyik MŰSZAKI a másik INFO. Még műmen msc-re se fogadnának el teljes kreditértéken.
2023. jún. 16. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!