Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szakiskolás voltam, most...

Szakiskolás voltam, most kétéves érettségin vagyok. A középiskolai években nem tanultam fizikát. Informatikával viszont tudok elvileg felvételizni gépészmérnök szakra. Érdemes?

Figyelt kérdés
Sejtem, hogy hatalmas hátrány, még ha bekerülök is. De behozható ez a hiányosság?
2018. dec. 27. 20:08
 1/4 anonim ***** válasza:
52%
Behozható. A két év alatt csak van fizika! De akár van, akár nincs, fogd a tankönyveket, és tanulj!
2018. dec. 27. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Veszel középiskolás fizika tankönyvet, és megtanulod a benne lévő dolgokat... taps
2018. dec. 27. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ez olyan mintha kérdeznéd hogy karúszóval versenyezhetsz e a vízi EB-n. Versenyezhetsz, de rohadt nehéz lesz, mivel a gépészeti tárgyak 70%-a vagy fizikával kapcsolatos vagy fizika miatt érted meg.

Hiába magyarázzák neked hogy egy hűtőberendezés térfogat változtatásos elven működik, ha nem tudod hogy miért akkor bemagolod és elfelejted. Emellett pedig ott van még a matek ami igencsak buktató tárgy mindenhol.


Vedd elő a fizika könyvet, meg a matekot és orrvérzésig nyomasd és értsd meg a levezetéseket is. Egyetemen ezeknek hasznát veszed.

2018. dec. 27. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nem egy ismerősöm lett így mérnök, szóval nincs olyan, hogy behozhatatlan. Elején van kicsit nehezebb dolgod, a középiskolai fizikai anyag úgyis csak pár hónapig segítség. Többet nem adnak le.


Tanulsz, bejársz az órákra, azokból a tárgyakból amikre sok minden épül vehetsz pár magán Zh illetve vizsga felkészítő órát ahol leadják a típus feladatokat és kész.

2018. dec. 31. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!