Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi a tapasztalatotok az...

Mi a tapasztalatotok az ELTE-IK programtervező informatikus szakjáról?

Figyelt kérdés

2023. ápr. 20. 20:42
 1/4 anonim ***** válasza:
92%

Tavaly szeptemberben kezdtem el, sokszor megfordult a fejemben, hogy abbahagyjam. Az oktatás színvonalával nincs/nem volt eddig nagyon gondom, inkább a tananyag mennyiség amit beléd akarnak rakni rövid idő alatt, ami fájdalmas, ezért is gondoltam, hogy átmegyek a FOSZK képzésükre, de lebeszéltek róla.

Egyelőre nem tudom, hogy ez mennyire volt jó ötlet (sokak szerint ez volt a helyes döntés), most itt szenvedgetek a 2. félévben lévő tárgyakon, így is sokat tanulok már, de még mindig van mit. Nagyon sok időráfordítással járt eddig az összes dolog, amit itt vettünk.Nem is azért, mert érthetetlenül mondják el, hanem mert sok.

Elméleti dologból sok van (főleg a 2. félévben), amit tudni kell, gyakorolni a gyakorlatokon, vagy otthon magadtól lehet, de az eddigi gyakorlatvezetőim segítőkészek voltak még órán kívül is (barátaimnál volt ellenpélda is azért).

Ha a matekhoz sok affinitásod nincs, akkor erősen meggondolandó szerintem, mert egy-két tárgy nagyon szenvedős tud lenni akkor, ha az embernek egy csöppnyi matekos gondolkodása sincs (még a jobb matekosok is 50-60%-okat írnak ZH-kon).

Nekem átformálta az életemet, hobbijaimat, az biztos, mert ha lelkiismeretesen tanul az ember folyamatosan, akkor minden nap egy pár órát tanul, vagy csinál egy-két beadandót, de hát ilyen az egyetem. Persze kettessel bukdácsoláshoz elég az is, ha valaki csak pár nappal előtte kezdi el tanulni, de az idővel nagyon meglátszik, hogy sok helyen kilóg a lóláb.


Összegezve röviden: oktatási színvonal jó, sok az elmélet, tananyag, kicsit matekos (nekem legalábbis), hallgatótársak nagyon segítőkészek és nyitottak, jó fejek. Tudom ajánlani, csak a tanulásos része nekem egy kicsit szenvedős.

2023. ápr. 20. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nagyon hasznos volt. Én a FOSZK képzésben gondolkoztam.
2023. ápr. 20. 22:21
 3/4 anonim ***** válasza:
85%

Nagyon jó képzés. Persze a matekon és programozáson kívül nem fogsz érteni máshoz, de ennyi matekot prog mellé (ami amúgy hasznos nagyon) máshol nem fogsz kapni.


Ha inkább webezni szeretnél, vagy GUI-t fejleszteni, akkor ne ide menj. Ezekhez totál felesleges az IK.

Ha viszont érdekel az AI, ML, adatbázisok, fordítók, big data, cloud, stb. akkor itt a helyed.

2023. ápr. 20. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
30%

"Én a FOSZK képzésben gondolkoztam."


Akkor ezt vagy szépen elfelejted vagy csatlakozol a több száz ember mellé akik fb IT állás csoportokban hirdetgetik magukat több éve hogy pályakezdő munkát keresnek de a kutyát sem érdekelnek.


Egyetemre nem azért kell járni mert ott belédöntik a tudást hanem azért hogy komolyan vegyenek a munkaerőpiacon. Valamirevaló, neves cég nem fog alkalmazni selejt fokszot vagy okj-t végzettet.

2023. ápr. 20. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!